kostky-ledu1

S malou kostkou ledu dokážete velké věci. Tyto šikovné triky vám usnadní život

Kostky ledu většina z nás v letních měsících používá k chlazení nápojů. Není to ale ani zdaleka jediný způsob, jak vám mohou prokázat dobrou službu. Své využití najdou v domácnosti v mnoha dalších ohledech. Inspirujte se a buďte kreativní.

Narovnání látek

Pokud spěcháte a potřebujete rychle vyžehlit pomačkanou košili, postačí, když ji lehce navlhčíte kostkami ledu. Následně ji klasicky vyžehlete, jak jste zvyklí. Uvidíte, že to půjde daleko snadněji a košile bude krásně rovná. Stejný princip můžete využít také pro narovnání koberce, na kterém jsou prohlubně od nábytku. Kostku ledu stačí položit na dané místo, nechat ji zde odtát a následně přebytečnou vodu osušit.

Zdroj obrázku: Freepik

Chutné jídlo z mikrovlnky

Když si potřebujete v mikrovlnce ohřát některé suché pokrmy, může být vhodné zabránit jejich dalšímu osychání. Přesně k tomu vám pomůže kostka ledu, kterou jednoduše položíte na ohřívané jídlo. Během ohřívání se rozpustí a pokrm bude svěží a šťavnatý. 

Efektivní zalévání

Máte květiny umístěné na vysokých policích a velmi obtížně se vám tak zalévají? Musíte si vždy přinést židli, abyste tam dosáhli? I v tomto případě jsou chytrým řešením kostky ledu, které vložíte dovnitř květináče. Led se bude postupně rozpouštět a voda bude pronikat do půdy, takže zálivka bude i pozvolná a rostlina si s vodou poradí lépe.

Zdroj obrázku: Freepik

Chytrá klimatizace

Není nutné utrácet za drahé klimatizační přístroje. Stačí tento snadný trik. Před klasický větrák stačí položit láhev naplněnou zmrzlou vodou nebo také kostkami ledu. Pokud bude vzduch foukat přes tuto láhev, bude se místností šířit výrazně chladnější vzduch.

Pryč se žvýkačkou

Pokud se vám na oblečení nalepí žvýkačka, stačí tento kus vložit do mrazáku a zakrýt místo kostkou ledu. Je třeba vyčkat, než žvýkačka skutečně zmrzne. Poté už jde gumovou hmotu velmi snadno seškrábnout nožem nebo postupně odloupat.

Zdroj: https://www.readersdigest.ca/home-garden/tips/5-things-do-ice-cubes/