struggle-3805349_1920

S nenáviděnými pupínky zatočí během jednoho dne správné potraviny

Akné a nepříjemné pupínky netrápí pouze teenagery a mladistvé. Mnoho dospělých se se zanícenou a bolavou pokožkou potýká téměř celý život a návštěvy dermatologa jsou v tomto případě nutností. Někdy pomohou antibiotické masti na předpis, ve velmi těžkých případech je potřeba dokonce polykat tablety. Občas se ale objeví pupínek i u někoho, kdo má jinak krásnou a čistou pleť. A aby toho nebylo málo, vyraší často v tu nejméně vhodnou chvíli. Čeká vás za několik hodin či za den důležitá schůzka? Veřejná prezentace? Pojďme se podívat na přírodní prostředky, které pupínek zlikvidují během několika mála hodin. Patří mezi ně:

  • česnek,
  • zubní pasta s mentolem,
  • med a skořice.

Česnek jako pomocník v akutní fázi

Pokud zaznamenáte vznik pupínku včas, pomůže vám jeho tvorbu zastavit česnek. Alicin v něm obsažený působí jako silné přírodní antibiotikum. Stačí jeden tenký plátek, který přiložíte na postižené místo. Nechte kousek česneku působit aspoň deset minut. Nakrájejte si do zásoby několik kousků česneku a kúru vždy opakujte po několika hodinách. Druhý den by po pupínku neměly zůstat žádné viditelné stopy.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Na zuby i na akné

Pokud si čistíte svůj chrup zubní pastou s mátovou příchutí, můžete ji zkusit natřít i na velký a bolavý pupínek. Mentol obsažený v pastě rychle zmírní zarudnutí pokožky a pupínek se postupně sám zmenší. Vyzkoušejte jeden malý kopeček pasty natřít na kůži a nechte působit přes noc. Ráno pleť umyjte a ošetřete výživným krémem.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Sladká léčba

Na kombinaci medu a skořice si nejen pochutnáte, ale také se s její pomocí zbavíte nepříjemných boláků. Éterické oleje obsažené ve skořici podporují léčivý účinek medu. Jednu lžičku medu smíchejte se špetkou voňavého koření. Směs naneste buď lokálně na zanícená místa nebo na celý obličej. Nechte masku působit aspoň patnáct minut a poté si obličej důkladně umyjte.