Skin 1200933 1920

S nevzhlednými znaménky pomohou přírodní zábaly

Jímá vás hrůza, jakmile se na vaší alabastrové pleti objeví nové znaménko? Klid, ve většině případů se nejedná o zhoubný útvar. Pokud skvrna nebolí, nekrvácí, nemá nepravidelné okraje nebo se její vzhled nemění s každým uběhlým týdnem, můžete si oddechnout. Obvykle jsou znaménka jen drobnou vadou na kráse (ačkoliv v pohádkách bývají důkazem krásy). Sklony k vyšší tvorbě znamének se obvykle dědí. Nové pigmentové skvrnky se také často objeví s příchodem léta při zvýšenému vystavení slunečnímu záření. Pokud vás pihy rozčilují a rádi byste se jich zbavili, existuje několik domácích metod, jak na to. Vyberte si podle toho, co doma najdete, z tohoto seznamu:

  • česnek,
  • jablečný ocet,
  • banánové slupky.
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Silné přírodní antibiotikum

Aromatický česnek je po dlouhá léta využíván v tradiční medicíně pro své silné antibiotické a protizánětlivé účinky. Pomáhá překonat nachlazení a chřipku. Obsahuje mimo jiné protizánětlivý alicin a enzymy, které mírní kožní problémy. Zkuste jeden stroužek podélně rozříznout a přiložit na znaménko. Přelepte ho náplastí nebo obvazem, aby držel. Vydržte s česnekem přes noc a ráno ho sundejte. Tento postup opakujte každý večer do té doby, než piha sama odpadne.

Unikátní jablečný ocet

Jablečný ocet bývá často využíván při vaření a ve zdravé výživě. Dobře se uplatňuje také při péči o pleť. Dokáže pokožku vyčistit, tonizovat a podporuje novou tvorbu kožních buněk. Snadno si poradí také s nežádoucími pigmentovými skvrnami. Stačí namočit kousek obvazu do octa a přiložit na pokožku po dobu jedné hodiny. Procedura by měla být prováděna každý den. Časem se znaménko vytratí.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Banán nejen jako svačinka

Banán je chutné a lahodné ovoce plné vlákniny a draslíku. Člověk si ale neuvědomuje, že i slupku tohoto ovoce lze účinně využít a bezmyšlenkovitě ji odhazuje do koše. Pokud vás trápí znaménka, kterých byste se chtěli zbavit, nevyhazujte banánovou slupku. Zkuste ji aplikovat na pihu po dobu několika hodin. Po pár dnech uvidíte, že znaménko bledne a je méně viditelné.