S oblíbeným oblečením se není nutné loučit. Přilepená žvýkačka má snadné řešení

Zaschlá žvýkačka se těžko odstraňuje a často i po jejím seškrábání je obtížné zbavit se skvrny. Někdy je to dokonce nemožné a musíme sáhnout po drastičtějších opatřeních. K odstranění žvýkačky však někdy stačí vařící voda nebo ocet a na oblečení nezůstanou žádné skvrny ani nedojde ke změně barvy.

Zmrazení oblečení

Jedním ze způsobů, jak se můžete zbavit žvýkačky, je vložit oblečení do mrazničky, tím se změní její konzistence. Pod vlivem chladu se stane křehčí a snadněji se bude seškrabávat. Znečištěné oblečení vložte do sáčku a poté do mrazničky asi na tři hodiny. Po uplynutí této doby ho vyjměte a pomocí dřevěné tyčky od nanuku odlepte žvýkačku. Pokud přesto žvýkačka stále zůstává na oblečení, přiložte kostku ledu přímo na žvýkačku a poté se ji pokuste sloupnout.

S tímto problémem vám může pomoci i protiklad chladu, a to velké teplo. Jediné, co musíte udělat, je vložit poškozenou část oblečení do misky s horkou vodou a nechat ji tam alespoň 5 minut. Teplo usnadní odlepování žvýkačky od tkaniny. K jejímu úplnému odstranění použijte mírně tupý nůž, ale buďte velmi opatrní, abyste nepoškodili oblečení. Pokud zbytky žvýkačky nechtějí dolů, použijte pro tento účel kartáč s ostrými štětinami.

Zdroj obrázku: Freepik

Voňavá a nápomocná

Dalším spolehlivým způsobem, jak odstranit žvýkačku z tkaniny, je citrónová šťáva a kůra. Bude to fungovat obzvláště dobře v případě tmavého oblečení, ale také velmi jemných tkanin. Stačí přidat několik kapek citrónové šťávy do misky s teplou vodou a odstranit ji zubním kartáčkem. Když oblečení trochu vyschne a jsou na něm zbytky žvýkačky, použijte žehličku. Nastavte ji na střední teplotu a na žehlicí prkno položte papír. Párkrát přežehlete a zbytky žvýkačky zůstanou přichycené na papíře.

Posledním ze způsobů, které vám přinášíme, je použití obyčejného octa. Vše, co musíte udělat, je nalít 1/4 šálku octa do hrnce a nechat vařit. Rozprostřete oblečení na rovný povrch, poté do octa namočte hadřík nebo ručník. Žvýkačku namažte přípravkem. Již při této činnosti si můžete všimnout, že guma je pružnější a mokřejší. Nakonec seškrábejte jemně žvýkačku z materiálu, následně ještě vyperte oblečení jako obvykle.

Zdroj: https://www.persil.com/uk/laundry/laundry-tips/stains/dirty-secrets-remove-chewing-gum-clothes.html