lemons-2039830_1920

S obyčejnou solí a pepřem lze upevnit zdravé lépe, než myslíme

Pepř, sůl a citron – tyto tři ingredience ve své kuchyni nepochybně používáte velmi často.  Jednak jsou to neodmyslitelní pomocníci při vaření, lze je ale použít také k mnoha jiným účelům. Tyto tři složky, kombinovaně nebo jednotlivě, mohou vyřešit různá onemocnění.

Jaké mají přednosti?

Jak je známo, citrónová šťáva obsahuje vitamín C, a proto se často užívá jako prevence onemocnění. Sůl je zase pro tělo nepostradatelná, stejně jako voda a kyslík. Vaše tělo potřebuje sůl (samozřejmě v rozumné míře), aby mohlo vůbec fungovat. Černý pepř se také dlouho používá jako tradiční lék. Podporuje například trávení a zlepšuje střevní činnost. Není proto divu, že tato kombinace může pomoci v boji proti následujícím onemocněním.

1. Bolest krku

Bolest v krku trápí každého z nás alespoň jednou do roka. Lehce s ní zamávejte speciálním koktejlem, který vytvoříte smícháním 1 lžíce čerstvé citronové šťávy, půl lžičky černého pepře a lžičky soli ve sklenici teplé vody. Tento nápoj kloktejte několikrát denně.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

2. Žlučové kameny

Žlučové kameny jsou útvary, které se tvoří buď přímo ve žlučníku, nebo ve žlučových cestách. Mohou být nejen velice bolestivé, ale navíc mohou narušit vaše trávení. Smíchejte proto ve sklenici 3 díly olivového oleje s 1 dílem citronu a 1 dílem černého pepře. Tuto směs nekloktejte, nýbrž ji vypijte. Žlučové kameny tím možná rozhýbete a vypudíte z těla.

3. Záněty dásní a afty

Mnozí z nás znají bolest, způsobenou afty a záněty dásní. A že dokážou člověka pořádně potrápit! Zabírá na ně ale drink z himalájské soli. Vsypte lžíci soli do sklenice teplé vody a pořádně promíchejte. Vypláchněte si tím ústa třikrát denně a bolesti brzy vymizí.


4. Nadváha

Chcete těsně před Vánocemi zhubnout? Pomůže vám na to zázračný lektvar. Smíchejte 1/4 čajové lžičky mletého černého pepře, 2 lžíce citronové šťávy a lžíci medu ve sklenici vody. Pijte to každé ráno na lačno a uvidíte, jak kila půjdou rychle dolů!

Zdroj obrázku: Pixabay.com


5. Nevolnost

Žaludek jako na vodě lze zklidnit nápojem z citronu a černého pepře. Jednoduše smíchejte lžíci citronové šťávy a čajovou lžičku pepře ve velké sklenici teplé vody a pomalu ji malými doušky vypijte. Za chvíli ani nebudete vědět, že vám bylo špatně.