Beautiful 2314 1920

S olejem, vajíčky i dalšími ingrediencemi lze jak vařit, tak podomácku vylepšit krásu obočí

Přirozeně husté obočí, dokonalého tvaru, může výrazně zlepšit vzhled naší tváře. Může zdůraznit nebo změkčit naše rysy, přidat krásu. Bohužel, mnoho žen má od přírody tenké obočí, avšak příliš jej upravují. Existují také přirozené způsoby, jak posílit a zahustit obočí. Namísto speciálně navržených přípravků, které jsou často plné chemických látek, lze použít levnější a snadno dostupné produkty. Jak používat ricinový nebo olivový olej? Co jiného lze použít k zesílení obočí? 

Ricinový olej

Jedním z nejpopulárnějších a nejúčinnějších způsobů, jak zahustit obočí, je ricinový olej. Obsahuje mastné kyseliny, antioxidanty a vitamíny, díky nimž může vyživovat vlasové konečky a stimulovat bílkoviny, důležité pro jejich růst. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Olivový olej

Olivový olej má také velký vliv na stav obočí. Obsahují nenasycené mastné kyseliny a vitamín E, látky, které vyživují pokožku, vlasy a nehty. Olivový olej urychlí růst obočí a jemně je ztmaví. Na obočí je nutné aplikovat teplý olej, který budete masírovat po dobu pěti minut. 

Aloe vera

V aloe vera existují enzymy a zvlhčovače, které vyživují vlasové cibulky. Proto bude tato rostlina ideálním způsobem pro rychlejší růst obočí. Stačí aplikovat šťávu z aloe a jemně masírovat. Po 30 minutách jej můžete opláchnut vodou.

Žloutek

Stejně účinným způsobem, jak urychlit růst obočí, je žloutek. Je to bohatý zdroj bílkovin, které podporují růst obočí. Proto aplikujte na obočí rozmixovaný žloutek, nechte 20 minut působit, a opláchněte vodou.  

Zdroj obrázku: Pixabay.com

3 tipy, jak vytvořit přirozeně husté obočí

1. Domalujte jej pomocí tužky či stínů, které rozmažete do ztracena. Odstín volte dle barvy očí. 

2. Ideálním tvarem je ten, se kterým se rodíme. Lze jej upravit pouhým trháním, na které je potřeba kvalitní pinzety.  

3. Jemné a nevýrazné obočí pomohou vyživit přírodní séra.