Sad 2042536 1280

S ospalostí během dne zatočí známé i méně obvyklé triky

Sotva jste vstali, ale cítíte se stále unavení? Do večera je ještě daleko, ale vám se přesto zavírají víčka a klesá vám hlava? Pomůže vám třezalka, akupresura i obyčejná studená voda. Třezalka je krásná žlutá květina, kterou vídáme na loukách a okrajích lesa. Její drobné kvítky pomáhají bojovat s depresí, ale osvědčila se i proti únavě. Stačí pít čaj uvařený z čerstvých nebo sušených květů několikrát denně.

Mačkejte si levý malíček

Podle specialistů na akupresuru se na levém malíčku nachází bod, jehož mačkáním se můžete zbavit únavy. Třikrát denně masírujte nehtem pravého palce kůži malíčku na jeho vnitřní straně. Tento bod vám dodá potřebnou energii a vzpruží vás, pokud je únava a ospalost způsobená nízkým krevním tlakem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Na pomoc si můžete vzít i studenou vodu. Neměla by být úplně ledová, ale zároveň ne vlažná. Ráno, v poledne a kolem 16. hodiny odpoledne vypijte jednu sklenici, aby se zúžily cévy a krev mohla lépe cirkulovat. Během dne pak budete mít daleko víc energie a budete se lépe soustředit, protože se vám bude lépe okysličovat mozek.

Rozhýbejte se

Pokud se cítíte unavení, zkuste také několikrát pohnout hlavou ze strany na stranu. Protažením nejen ulehčíte svalům na krku, ale umožníte krvi lépe proudit do mozku a tím ho okysličovat. Zkuste se také projít nebo se přemluvit k běhání či ke cvičení s činkami, obzvláště pokud celý den prosedíte v kanceláři u počítače a řešíte stresové situace. Poděkuje vám vaše tělo i mysl, navíc budete předcházet obezitě i různým nemocem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Přínosné je také naučit se správně dýchat. Většina dospělých lidí, na rozdíl od dětí, se nadechuje jen do horní části plic. Při nádechu se tak zvedají ramena a klíční kosti. Snažit bychom se měli o hluboký nádech do břicha a v delších intervalech. Do těla se dostane daleko větší dávka vzduchu. Trénujte hluboké nádechy alespoň 15 minut každý den.