Masked Man Squats Breaks Someone S Car Looking Viewer Thief Hoodie Hidden Face Makes Attempt Picklock Parked Vehicle Fixing His Eyes Camera Evil Doer Damages Car Lock

„S papírem za stěračem jsem radši odjela pryč.“ Lístky či reklamy jsou metodou zlodějů

Mnozí šikovní zloději a kapesní zloději se ve svém řemesle spoléhají na léty prověřené metody, jež občas upraví podle aktuálních trendů. A klidně to může být jedna ze starších taktik, pomocí níž vám mohou během několika vteřin vzít peněženku, doklady či mobil. Většinou si uvědomíte, že něco chybí, až když je příliš pozdě na jakoukoliv nápravu. Ano, hovořím o osvědčeném triku s lístkem za stěračem. Většina z nás by to považovala za neškodnou reklamu, ale v některých případech je to past, do které se chytíte, jednoduše proto, že zloděj snadno odvedl vaši pozornost. Jak vypadá tento podvod a jak se mu vyhnout?

Odlehlá místa lákají

Podvodníci často operují v týmech a vyhledávají místa, kde nejsou kamery, ani velké množství lidí. Čím méně svědků a důkazů je, tím pro ně lépe. Mohou to být parkoviště bez ostrahy, ale také klidné ulice v městských oblastech. Nicméně nejčastější jsou jejich útoky na velká parkoviště u obchodních center, dálničních odpočívadel a podobně. 

Rychlý úder

Když necháte své auto na takovém místě, může se za vaším stěračem objevit lístek, který vypadá jako reklama. Může být dokonce tak pevně připevněn, že ho nebudete moci snadno odstranit. Zloději očekávají, že si všimnete lístku až po usednutí do vozu a že při pokusu o jeho odstranění vyjdete z auta a nezamknete dveře. V tu chvíli zloděj vleze do auta a vezme, co může.

close-up-man-trying-break-into-car
Zdroj obrázku: Freepik

Zranitelné skupiny v hledáčku

Zloději se často zaměřují na ty, kteří se pohybují pomaleji nebo jsou snadněji rozptýleni – jako senioři nebo matky s dětmi. Zloději sledují tyto ‚ideální‘ cíle už od chvíle, kdy přijíždějí na parkoviště, připravují léčku a pak jen vyčkávají na správný okamžik. Bohužel, tento trik často funguje.

Takže pozor, jakmile budete mít za stěračem lísteček, nebo reklamní leták, radši zpozorněte. Pokud ho půjdete odstranit, radši zamkněte auto. Nebo ještě lépe, ujeďte s ním klidně pár stovek metrů a až poté ho odstraňte. Jedině tak zamezíte, že vám zloděj mistrným trikem sáhne do vozu a vezme si třeba kabelku, mobil či vaši peněženku.

Zdroj: Autorský text, https://www.confused.com/car-insurance/guides/eight-types-of-vehicle-theft