S ucpanými dutinami pomůže metoda, která je na rozdíl od sprejů zcela zdarma. Jen je nutné vědět, kam dát správně jazyk

Ucpané dutiny nejsou nic příjemného. Nejenom, že se nám kvůli nim velmi špatně dýchá, ale také se mohou objevit bolesti hlavy. Zapomínat nelze ani na to, že ucpané dutiny ovlivňují i to, jak mluvíme. Často nám  je hůře rozumět, protože takzvaně huhláme. A jelikož se blíží podzim, během kterého mnoho lidí na tyto problémy trpí, je dobré vědět, jak se těchto komplikací co nejlépe zbavit.

Proč utrácet za drahé přípravky?

Mnoho lidí, pokud má problém s ucpanými dutinami, dělá stále dokola tu stejnou věc. Zamíří do lékárny, odkud odcházejí s několika různými přípravky. Ty mají společné to, že nejsou nic levného, což může řadě lidí dělat vrásky na čele. Také je třeba počítat s tím, že mnoho účinných látek v daných sprejích není zrovna přírodních, ale jde o chemii. Delší používání tak může mít negativní vliv na sliznici.

Kdo nechce utrácet za spreje nebo kapky plné chemie, ten mnohdy volí různé domácí metody. Známé je třeba inhalování vodní páry, která může být doplněna éterickým olejem. Nevýhoda této metody je, že je poměrně pracná na přípravu a delší dobu trvá, než se dutiny skutečně uvolní.

Existuje postup, který problém vyřeší za pár vteřin

Koho ucpané dutiny trápili opravdu hodně a hledal možná řešení, jistě narazil i na možnost spojenou s akupunkturou. Nebojte se, jehly si do svého těla rozhodně píchat nemusíte. Stačí pouze stisknout palcem ten správný bod. Nachází se na obličeji, a to v oblasti mezi obočím. Ten drže asi 10 vteřin. Není třeba tlačit velkou silou, stačí mírný tlak.

Aby se dutiny opravdu uvolnily, je třeba také ležet při této metodě na zádech a dát jazyk na to správné místo. Tím je horní patro. Tam svůj jazyk držte, mačkejte zmíněný bod a po danou dobu nedýchejte. Několikrát opakovaný postup by měl pomoci k tomu, že dutiny budou uvolněné. Vám se uleví, a to vše bez složitých postupů, nebo jakéhokoliv ztrácení.

Zdroj: Life Hacks