Šálek dobrého čaje si zamiluje celý domov. Mnoho lidí stále nezná jeho skvělé využití

Čaj miluje spousta lidí po celém světě. Existuje mnoho různých druhů a každý si v nich najde ten svůj oblíbený, který si s chutí vychutnává třeba každý den. Čaj může v zimě zahřát, ale také v létě uhasí žízeň. Existují rovněž ledové čaje, které osvěží a jsou velmi chutné. Čaj můžete využít nejen k pití, ale na mnoho jiných věcí, o kterých možná ani nemáte tušení. Jaké to jsou?

Pomocí čaje vyleštíte zrcadlo nebo vyčistíte nábytek

Pokud chcete mít doma všechna zrcadla a skla zářivě čistá, použijte k leštění čaj. Uvařte ho velmi silný, nechte zchladit, nalijte do lahve s rozprašovačem, nastříkejte na sklo a vyleštěte papírovou utěrkou nebo měkkým hadříkem. Stejně tak čaj můžete použít při čištění nábytku. Stačí do něj namočit hadřík a pustit se do úklidu. Čaj se ale hodí pouze na tmavé povrchy, u světlých by se mohly vytvořit nevzhledné skvrny.

Zdroj obrázku: Freepik

Čaj se vám bude hodit také na rostliny a květiny, které pěstujete na zahradě. Funguje totiž skvěle proti mšicím, které často rostliny napadají. Čaj by měl mít pokojovou teplotu, horkým čajem byste mohli rostlině ublížit. Nemusíte tak již používat nebezpečné chemické prostředky.

Čajem můžete rostliny také hnojit nebo s ním zatočíte se zápachem nohou

Několik pytlíčků uvařeného čaje můžete přisypat přímo rostlinám do půdy, ale můžete také využít tekutinu a zalévat jí rostliny. Čaj se často používá také v kosmetice, uleví totiž unaveným očím, a nejen jim. Stačí pytlíky od čaje přiložit na víčka a nechat několik minut působit. Hned po prvním použití poznáte úlevu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jestli trpíte na zpocené nohy a kvůli tomu vaše nohy i boty zapáchají, použijte obyčejný čaj. Vezměte čtyři sáčky a nalijte na ně vroucí vodu. Nechte vychladnout a namočte si do čaje nohy na několik minut. Můžete opakovat každý týden, ale výsledek by měl být znát hned po prvních dnech.

Zdroj: https://www.today.com/food/tea-not-just-sipping-54-ways-use-amazing-ingredient-t98611