Šálek kakaa zahřeje a zažene chuť na sladké. Tím ale jeho výhody končí

Zdravotní přínosy kakaa znali už staří Mayové a Aztékové. Musí se ale jednat o kvalitní kakao, které je vyrobené z kakaových bobů a je tmavé barvy. Nápoj, který známe u nás, je vyrobený z prášku a milují ho především děti. I dospělí si ho ale někdy vychutnají. Je spojené především se sladkou snídaní a koláči. Kakao má spoustu zdravotních užitků, ale musí se jednat o prášek, který je vyrobený z kakaových semen.

Kakaový prášek může být škodlivý

Kakao se mele ze semen kakaovníku, kakaových bobů. Strom roste v rovníkových lesích Jižní a Střední Ameriky. Může se použít nejen jako surovina pro výrobu čokolády, ale také je unikátní pro své léčivé vlastnosti. Používá se především v alternativní medicíně. Kakaové boby mají spoustu užitečných vlastností, které se dají využít pro posílení zdraví. To už se ale nedá říct o druhu kakaa, který se prodává běžně v obchodech.

V takovém případě musíte pít kakao v malém množství. Instantní prášek koupíte téměř ve všech obchodech, je velmi snadné ho připravit, ale tím končí jeho seznam výhod. Složení takového kakaa obsahuje cukr, sůl nebo jiné chemické látky, které nejsou vhodné pro dospělé, natož pro děti. 100 gramů kakaa může obsahovat až 85 gramů cukru, což je velké množství. Proto koukejte na složení.

Zdroj obrázku: Freepik

Kakao si občas můžete dát, ale sledujte složení

Potraviny s vysokým množstvím cukru nejsou vhodné pro každodenní užívání. Zvyšuje se riziko nadváhy nebo obezity, ale hrozí také cukrovka, zubní kazy, nebo dokonce i některé druhy rakoviny. Navíc takové produkty obsahují prázdné kalorie, které vašemu tělo nic nedají. Naopak, může se vám zhoršit koncentrace. Energie, kterou z něj dostanete, nebude fungovat dlouho.

Jestli si chcete kakao dát, samozřejmě můžete. Jen by to nemělo být příliš často. Pokud ale konzumujete jiné potraviny, které jsou zdravé a vyvážené, občas si kakao můžete dopřát. Zaženete chutě na sladké, ale dbejte na to, abyste si vybrali kvalitní kakao. Tím si můžete do těla dostat látky, které pozitivně působí na nervový systém.

Zdroj: https://www.foxnews.com/health/5-reasons-hot-chocolate-isnt-healthy