Sampon1

Šampon se postará o krásu nejen vlasů, inspirujte se zajímavými triky

Každý, kdo nepraktikuje metodu no poo (mytí vlasů pomocí přírodních prostředků bez použití šamponu), má ve svém kosmetickém arzenálu šampon na vlasy. Na trhu je nepřeberné množství druhů, které zajistí vaší kštici dokonalou péči. Věděli jste ale, že tento kosmetický přípravek můžete využít i jinak než na mytí hlavy? Už nemusíte kupovat na každou činnost v domácnosti speciální přípravky, stačí vám jen jeden. Podívejte se na širokou škálu využití obyčejného šamponu, který pořídíte v každé drogerii a supermarketu za pár korun.

Zdroj obrázku: Freepik

Zajistí kvalitní péči o květiny

Aby mohly vaše rostlinky dýchat a zajišťovat funkci čističek vzduchu, je čas od času potřeba zbavit jejich listy prachu. To můžete dělat čistou vodou a jemným hadříkem, nebo je vzít do koupelny a dopřát jim lázně pomocí studené sprchy. Pokud máte pocit, že prach vaše květinky prostě miluje a nebaví vás přidávat k dlouhému výčtu domácích prací každodenní otírání listů veškeré flóry, která se ve vašem bytě nachází, zajistěte, aby byl prach povrchem listů odpuzován. Toho docílíte právě přidáním několika kapek šamponu (nejlépe kopřivového) do mističky s vlažnou vodou, pomocí které následně otřete veškeré květiny. Gelová konzistence šamponu se postará o nádherný lesk listů, čímž nebude docházet k tak intenzivnímu znečištění.

Zdroj obrázku: Freepik

Napraví škody způsobené dětmi

Samolepky se Spongebobem nalepené na vaší vysněné komodě v obýváku jistě nejsou to, po čem jste celý život toužili. Jak je ale odstranit, aby po nich nezůstaly lepivé skvrny? No jistě, pomocí šamponu! Naneste malé množství na houbičku s jemným povrchem a trpělivě omývejte polepené místo. Nakonec otřete hadříkem namočeným v čisté vodě a po obrázku nebude ani památky. Stejný postup použijte i při odstraňování uměleckých děl vašich ratolestí ze zdí. Jen místo houbičky použijte jemný hadřík, který nenaruší původní barvu vašich stěn.

Zdroj: https://moneyaware.co.uk/2016/12/29-surprising-uses-for-shampoo/