Finnische Sauna im Golf Resort Achental SPA Saunalandschaft

Sauna má pro děti blahodárné účinky

By: Anna

Saunování je zdravé a to nejen pro dospělé, ale také pro děti. Má pozitivní účinky proti chřipkám a nachlazení.

Horko v sauně má na organismus celou řadu blahodárných účinků a také posiluje imunitu. Odborníci proto saunování doporučují nejen dětem, ale i dospělým. Do sauny by však neměly chodit děti mladší 3 let. Dítě by mělo být schopné vyjádřit své pocity a říci, jestli je mu sauna příjemná, či nikoliv. Je totiž velmi důležité, aby dítě zvládlo horko. Pokud je mladší, je lepší pouze pára. Vlhko mu pak udělá dobře na horní cesty dýchací. Pozor ale na dehydrataci.

U dětí by měla být teplota v sauně nižší než u dospělého

Dospělý snese i 90 stupňů Celsia, zatím co dítě pak maximálně o deset stupňů méně. Pokud děti do sauny nechtějí, tak je k tomu nenuťte. Rozhodně na děti netlačte a nedělejte nic proti jejich vůli. Ony samy o sobě jsou velmi netrpělivé, proto když je nutíte do přehřáté místnosti, kde mají několik minut jen sedět, tak je to samozřejmě bavit nebude.

Důležité je vést děti do sauny formou hry. Ve větších městech najdete i dětské sauny, kde se jim věnují například lidé v kostýmu a podobně.

V sauně je třeba vydržet 5 – 7 minut

Pokud je dokážete dobře zabavit, tak to pro ně nebude těžké. Po saunování je důležité se osprchovat a zbavit tělo potu a vyplavených škodlivin, poté je vhodné vstoupit do studeného bazénu. Pokud je venku zima, tak se mohou proběhnout pouze ve sněhu a začít se koulovat a není třeba vůbec vstupovat do studeného bazénu.

Dospělí by měli dohlédnout na to, aby děti po sauně odpočívaly a aby hodně pily. Dostatečný přísun tekutin je více než nutný a rozhodně je potřeba na to myslet, aby nedošlo ke kolapsu.

Aby byl efekt saunování takový, jaký by měl být, tak je třeba saunu navštěvovat zhruba jednou za týden, ale může to být samozřejmě i vícekrát.