Se smrtí partnera je těžké se vyrovnat. Nechte emoce vyplout na povrch a najděte zklidnění

Když zemře partner, je to pro člověka velmi těžká situace. Nejedná se o oblíbené téma, které je hojně diskutované. Smrt blízké osoby je totiž tím nejhorším zážitkem vůbec. Jak tedy takovou tragickou událost zvládnout?

I smrt je součást života

V první řadě musí přijít uvědomění. Smrt je součástí života a musíte se s ní vyrovnat. V případě, kdy blízký odejde, nezáleží na tom, zda jste odchod očekávali kvůli dlouhé nemoci, či nikoli, vždy se jedná o těžkou chvíli. Musíte se s tím ale vyrovnat a přiznat si, že i tohle se v životě stane!

Zdroj obrázku: Freepik

Čas vše uklidní

Pokud vám někdo blízký zemřel, jistě nic nechcete slyšet, bolí vás to a trápíte se víc než kdy jindy! Je to pochopitelné, ale jděte dál. Jak se říká: Čas zahojí veškeré rány. Své emoce nikdy nepotlačujte. Rozhodně se vyplačte, kdykoliv to bude potřeba. Dopřejte si čas na zotavení.

Čtěte také:  Hádky jsou běžnou součástí vztahů, některá znamení si v nich však libují více

Začněte něco dělat

Doporučujeme dělat věci, které vás budou dělat šťastnými. Setkejte se s lidmi, dělejte sport, malujte, navštivte nejbližší rodinu. Vymluvte se z toho. Jednoduše dělejte vše, co vás udělá aspoň trochu šťastnějšími. Pokud váš partner měl nějaké přání, splňte si ho za něj. Chtěl navštívit vzdálenou zemi? Jeďte co nejdříve! Pokud o ničem nevíte, nevadí. Udělejte to, z čeho by váš zesnulý partner měl velkou radost.

Zdroj obrázku: Freepik

Neuzavírejte se a neutápějte se v bolestech!

Rozhodně se doma nezamykejte za ocelové dveře! Buďte stále v kontaktu s okolním světem! Tato cesta by nebyla správná. Čím déle budete za ocelovými dveřmi, tím více se budete utápět a stane se z vás zahořklý člověk. Pamatujte si, že každou bolest musíte překonat. Dříve či později musíte začít žít normálním životem. A to i v případě této tragédie. Na milovaného vzpomínejte s láskou, úctou a veselostí. Každý den po celý život si na blízkého vzpomenete, ale po čase se s touto událostí naučíte žít!

Zdroj: https://www.cruse.org.uk/get-help/about-grief/coping-death-partner