Se smrtí partnera je těžké se vyrovnat. Nechte emoce vyplout na povrch a najděte zklidnění

Když zemře partner, je to pro člověka velmi těžká situace. Nejedná se o oblíbené téma, které je hojně diskutované. Smrt blízké osoby je totiž tím nejhorším zážitkem vůbec. Jak tedy takovou tragickou událost zvládnout?

I smrt je součást života

V první řadě musí přijít uvědomění. Smrt je součástí života a musíte se s ní vyrovnat. V případě, kdy blízký odejde, nezáleží na tom, zda jste odchod očekávali kvůli dlouhé nemoci, či nikoli, vždy se jedná o těžkou chvíli. Musíte se s tím ale vyrovnat a přiznat si, že i tohle se v životě stane!

Zdroj obrázku: Freepik

Čas vše uklidní

Pokud vám někdo blízký zemřel, jistě nic nechcete slyšet, bolí vás to a trápíte se víc než kdy jindy! Je to pochopitelné, ale jděte dál. Jak se říká: Čas zahojí veškeré rány. Své emoce nikdy nepotlačujte. Rozhodně se vyplačte, kdykoliv to bude potřeba. Dopřejte si čas na zotavení.

Začněte něco dělat

Doporučujeme dělat věci, které vás budou dělat šťastnými. Setkejte se s lidmi, dělejte sport, malujte, navštivte nejbližší rodinu. Vymluvte se z toho. Jednoduše dělejte vše, co vás udělá aspoň trochu šťastnějšími. Pokud váš partner měl nějaké přání, splňte si ho za něj. Chtěl navštívit vzdálenou zemi? Jeďte co nejdříve! Pokud o ničem nevíte, nevadí. Udělejte to, z čeho by váš zesnulý partner měl velkou radost.

Zdroj obrázku: Freepik

Neuzavírejte se a neutápějte se v bolestech!

Rozhodně se doma nezamykejte za ocelové dveře! Buďte stále v kontaktu s okolním světem! Tato cesta by nebyla správná. Čím déle budete za ocelovými dveřmi, tím více se budete utápět a stane se z vás zahořklý člověk. Pamatujte si, že každou bolest musíte překonat. Dříve či později musíte začít žít normálním životem. A to i v případě této tragédie. Na milovaného vzpomínejte s láskou, úctou a veselostí. Každý den po celý život si na blízkého vzpomenete, ale po čase se s touto událostí naučíte žít!

Zdroj: https://www.cruse.org.uk/get-help/about-grief/coping-death-partner