cleaner-yellow-rubber-gloves-cleans-toilet-bowl-with-brush-disinfectant

Se správným postupem bude toaleta znovu zářivě čistá

Udržování čisté a hygienické toalety je nezbytné pro zdraví i pohodlí. Pravidelné čištění je nutné k odstranění nečistot, špíny a skvrn. Některé skvrny, zejména ty způsobené vodním kamenem a jinými minerálními usazeninami, však mohou být obzvláště odolné. V tomto článku prozkoumáme účinné metody čištění toalet a probereme nejlepší řešení, jak se vypořádat s odolnými skvrnami, jako je vodní kámen.

Běžný úklid toalety

Aby byla toaleta vždy zářivě čistá, postupujte takto:

  1. Připravte si potřebné pomůcky: gumové rukavice, záchodovou štětku, ocet nebo citronovou šťávu a hadřík z mikrovlákna.
  2. Začněte spláchnutím záchodu a nalitím octa nebo citronové šťávy do záchodové mísy. Nechte několik minut působit.
  3. Vydrhněte záchodovou mísu pomocí záchodové štětky, přičemž věnujte velkou pozornost okraji, místům pod okrajem a vodorysce.
  4. Záchod znovu spláchněte a v případě potřeby postup opakujte, dokud nebude mísa čistá.
  5. K čištění vnějších povrchů použijte směs jemného čisticího prostředku a teplé vody. Otřete záchodové prkénko, víko a vnější část hadříkem z mikrovlákna.
Zdroj obrázku: Freepik

Odstraňování odolných skvrn

Vodní kámen, způsobený tvrdou vodou obsahující minerály vápníku a hořčíku, může zanechat na toaletách odolné skvrny. Zde je několik účinných metod boje proti vodnímu kameni a jiným odolným skvrnám:

  • Ocet nebo citronová šťáva: Tyto přírodní kyseliny jsou vynikající při rozpouštění vodního kamene. Toaletní papír nebo hadřík namočte do octa nebo citronové šťávy a přiložte na postižená místa a nechte přes noc uležet. Druhý den skvrny vydrhněte kartáčem a v případě potřeby opakujte.
  • Jedlá soda a ocet: Vytvořte pastu smícháním jedlé sody s octem. Naneste pastu na potřísněná místa a nechte ji působit několik hodin nebo přes noc. Skvrny vydrhněte kartáčem a spláchněte záchod. Jedlá soda působí jako mírné abrazivo, které pomáhá při odstraňování skvrn.
  • Pemza: Pemza může být také účinná při odstraňování odolných skvrn z toalet. Kámen navlhčete a jemně ho otřete o skvrny. Dávejte pozor, abyste nepoužili nadměrnou sílu, protože by mohla poškrábat porcelánový povrch.
Zdroj: https://www.mollymaid.com/cleaning-tips/bathrooms/how-to-clean-a-toilet/