clay-mask-6125004_1280

Se zdravou a krásnou pletí znovu omládnete. Výživné obličejové masky prozáří každou pokožku

Léto a horké slunce vybízí k pobytu venku a užívání si slunečních paprsků. Některé typy pokožky ale pod sluncem trpí a mohou se vyskytnout místa, kde bude pokožka velmi suchá. Její stav ale můžete zlepšit pomocí zvlhčovacích masek, které si můžete buď zakoupit, nebo vyrobit doma.

Pokožka trpí nejen sluncem, ale také poryvy větru

Pleť potřebuje pravidelnou péči, protože nezáleží na ročním období – trpí neustále. Potřebuje tak intenzivní podporu, ať se jedná o ostré letní slunce, nebo vysoké mrazy v zimě. Podstatná je hydratace a regenerace pokožky. Jedině tak se budete cítit i vypadat skvěle. Zkuste obličejové masky, které snadno seženete v obchodech. Pleťové masky pocházejí z Asie, ale pomalu se dostávají do celého světa.

Zdroj obrázku: Freepik

Asijské ženy vědí, jak o sebe pečovat a jak zaujmout. Mají totiž bezchybnou pleť i pokožku po celém těle, protože znají ty správné triky. Masku s otvory pro oči, ústa a nos si můžete vystřihnout například z bavlněného trička, rouna nebo hedvábí. Můžete si na obličej položit také list papíru, který lze natřít různými druhy přísad. Květinové vody jsou jedna z nich.

Pleti pomůžete pravidelnou péčí

Čistá pleť je i zdravá pleť. Pokud se každý den líčíte, je nutné se večer před spaním důkladně odlíčit. Pokud chodíte spát namalovaná, své pleti jen škodíte. Nemůže totiž dýchat, a tím pádem se ani regenerovat. Je vhodné se před spaním pleti několik minut věnovat, pořádně ji vyčistit a na konci procesu nanést noční krém. Zamezíte tím vzniku vrásek nebo pytlů pod očima.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vyzkoušejte ovocné přísady do masek, stejně jako výtažky z mořských řas nebo kolagen. Ten je velmi oblíbený pro své účinky. Vyplní pleť, budete si připadat mladší a vaše okolí to určitě ocení. Od unavených očí si můžete pomoci například černým čajem – stačí jen přiložit vychladlé sáčky na oči, několik minut nechat působit a poté opláchnout.

Zdroj: https://www.thehealthy.com/beauty/face-body-care/homemade-facial-masks-recipes/