Smoothies 3809509 1920[1]

Se zimní únavou se vypořádá vitamínová bomba v podobě osvěžujícího ovocného koktejlu

Pokud se cítíte unavení, chybí vám energie a potřebujete vzpružit, tento koktejl je ta pravá vitamínová bomba! Obsahuje velké množství vitamínů A, B a E, přičemž samozřejmostí je vitamín C, který je důležitý pro správně fungující imunitu. Objevte tento zázračný koktejl a uvidíte, že si ho začnete dělat dnes a denně.

Zdraví prospěšné trio

Tento drink má jen samé kvality. Nejen, že vám dodá tolik potřebné vitamíny, ale také na něj můžete pohlížet jako na zdroj vápníku, hořčíku, fosforu a draslíku. Tyto minerály pomáhají tělu zvládat každodenní namáhavé činnosti a podporují správnou funkci orgánů. Zapomenout nesmíme ani na to, že tento nápoj představuje ideální doplněk k dietě a můžete ho pít, když se zrovna snažíte shodit. Dodá vám potřebné látky pro energii a přitom nepřiberete ani kilo.

Příprava snadno a rychle

Jeho příprava je jednoduchá a spolu s mixérem vám nezabere příliš mnoho času. Budete potřebovat následující ingredience:

  • 4 banány,
  • 2 kiwi,
  • 4 pomeranče,
  • 2 limetky,
  • 1 svazek petržele,
  • 1 sklenka perlivé vody.

Petržel nasekáme nahrubo a vložíme do mixéru. K ní přidáme pomeranč, který nakrájíme na kousky a zbavíme pecek. Z banánu odkrájíme kraje a rozlámaný na kousky ho přihodíme dovnitř mixovací nádoby. Kiwi lžičkou vydlábneme tak, abychom do mixéru nedali jeho slupku. Přilijeme šťávu z limetky a také perlivou vodu. Vše rozmixujeme do tekuté konzistence a můžeme pít.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kde všude se vám může hodit

Hotový koktejl můžete uskladnit v lednici, ale snažte se jej brzy spotřebovat, aby se uvnitř nezačaly množit bakterie a nezdravé kultury. Tento drink si můžete dát v klidu doma nebo si jej také můžete připravit do práce či na výlet. Neuděláte vůbec chybu, když jej uděláte třeba pro kamarádku, která se k vám chystá přijít na návštěvu. Osvěžující koktejl obohacený o kostky ledu v létě ocení každý z nás.