Happy Woman Looking Sticky Notes Wall Concentrated Woman Artist Looking Colorful Sticky Notes Office Young Designer Looking Up Sticky Notes Wallin Creative Office

Se změnou ročního období přichází ideální čas pro nové cíle

Přechod z léta do podzimu může být velmi náročný. Mnohem těžší je pro studenty a jejich rodiče. Každý z nás se musí přizpůsobit novému režimu, delším nocím a chladnějšímu počasí. Dnes se podíváme na pár tipů, které vám usnadní přechod do nového ročního období. Se správným plánem pro vás celý podzim bude velmi jednoduchý a úspěšný.

Stanovte si priority

Nové období vyžaduje nové priority. Co chcete během tohoto podzimu dokázat? Stanovte si nové cíle, kterých se budete během následujících měsíců držet. Nemusí se jednat pouze o práci. Určete si, co nového se chcete naučit a jaké přátele chcete znovu vidět.

Časový audit

S příchodem školního roku si musí harmonogram upravit hlavně rodiče. Každý z nás by se měl podívat, jestli využívá svůj čas naplno. Možná potřebujete některé věci odložit, abyste se mohli více soustředit na své koníčky. Podívejte se na svůj time management a upravte ho, jestli je to potřeba.

creative-graphic-designer-sitting-table
Zdroj obrázku: Freepik

Kontrola návyků

Každý z nás má dobré i špatné návyky. Projděte si všechny, které chcete změnit, a začleňte jejich změnu do svého harmonogramu a mezi své cíle. Stanovte si časový limit na úklid nebo jiné činnosti, které chcete omezit. Díky tomu budete mít mnohem více času na věci, které milujete.

Soustřeďte se na své zdraví

Před zimou byste se měli soustředit na fyzické i duševní zdraví, spánek i koncentraci. Nezapomínejte na pravidelnou fyzickou aktivitu, dobrou hydrataci a alespoň 8 hodin spánku denně. Vytvořte si rutinu, které se budete držet po celý podzim i zimu.

Stanovte si realistické cíle

Při plánování dalších měsíců si musíte uvědomit, čeho jste reálně schopni dosáhnout. Když nebudete dosahovat úspěchu, vaše motivace rychle zmizí. Stanovte si pravidla a hranice pro pracovní i osobní život, které budete doopravdy dodržovat. Jak vypadá váš běžný podzim a jak bude vypadat ten letošní? Změňte své návyky, změní vám to celý život!

Zdroj: https://psychcentral.com/lib/top-tips-for-setting-goals-and-priorities