Sedací koupele podpoří léčbu mnoha nepříjemných onemocnění. Každá bylina přinese jiné účinky
Sedací koupele se používají už dlouhé roky a eliminují zdravotní problémy. Nedávno se vrátily do povědomí veřejnosti. Používají se k léčbě různých infekcí a onemocnění ovlivňujících pánevní oblast. Jediná věc, kterou potřebujete, jsou správné byliny a trocha času.
Staronové léčby
Sedavé lázně se používají po celá léta ke zmírnění příznaků nemocí, které ovlivňují intimní oblast. Mohou účinně pomoci s hemoroidy, cystitidou, genitálními infekcemi, bolestivou menstruací a střevní kolikou. Sedavé koupele mají protizánětlivé, antimykotické a antibakteriální vlastnosti, stejně jako dezinfekční účinky.
Kromě toho zmírňují bolest, svědění a pálení a urychlují hojení ran. Koupele se provádějí ponořením hýždí nebo celých boků do vody, která byla obohacena bylinkami nebo jinými léčivými látkami. K přípravě lázně lze použít vanu nebo misku. Pro léčivé účinky se obvykle používají různé typy bylin.
Příprava koupele
Koupele se nedoporučují těhotným ženám ani lidem, kteří bojují se selháním oběhového systému a křečemi. Požádejte svého lékaře o přesná doporučení, kontraindikace a indikace bylin. Sedavé koupele mohou být využívány maximálně sedm dní bez předchozích konzultací. K přípravě koupele se obvykle používají různé typy bylin.
Především je velmi populární dubová kůra, která se používá ke zmírnění příznaků hemoroidů, ale také v případě zvětšené prostaty. Mnoho lidí, kteří se chtějí zbavit cystitidy, volí koupel s přidáním heřmánku, jalovce a petrželky, velice nápomocnou bylinou na ženské problémy je kontryhel. V případě bolestí může být užitečný. Kopřiva se používá při zánětu močových cest.
Zdroj: https://www.prevention.com/health/health-conditions/a20472817/healing-herbs-to-use-in-a-bath/