Sedací koupele podpoří léčbu mnoha nepříjemných onemocnění. Každá bylina přinese jiné účinky

Sedací koupele se používají už dlouhé roky a eliminují zdravotní problémy. Nedávno se vrátily do povědomí veřejnosti. Používají se k léčbě různých infekcí a onemocnění ovlivňujících pánevní oblast. Jediná věc, kterou potřebujete, jsou správné byliny a trocha času.

Staronové léčby

Sedavé lázně se používají po celá léta ke zmírnění příznaků nemocí, které ovlivňují intimní oblast. Mohou účinně pomoci s hemoroidy, cystitidou, genitálními infekcemi, bolestivou menstruací a střevní kolikou. Sedavé koupele mají protizánětlivé, antimykotické a antibakteriální vlastnosti, stejně jako dezinfekční účinky.

Kromě toho zmírňují bolest, svědění a pálení a urychlují hojení ran. Koupele se provádějí ponořením hýždí nebo celých boků do vody, která byla obohacena bylinkami nebo jinými léčivými látkami. K přípravě lázně lze použít vanu nebo misku. Pro léčivé účinky se obvykle používají různé typy bylin.

Zdroj obrázku: Freepik

Příprava koupele

Koupele se nedoporučují těhotným ženám ani lidem, kteří bojují se selháním oběhového systému a křečemi. Požádejte svého lékaře o přesná doporučení, kontraindikace a indikace bylin. Sedavé koupele mohou být využívány maximálně sedm dní bez předchozích konzultací. K přípravě koupele se obvykle používají různé typy bylin.

Především je velmi populární dubová kůra, která se používá ke zmírnění příznaků hemoroidů, ale také v případě zvětšené prostaty. Mnoho lidí, kteří se chtějí zbavit cystitidy, volí koupel s přidáním heřmánku, jalovce a petrželky, velice nápomocnou bylinou na ženské problémy je kontryhel. V případě bolestí může být užitečný. Kopřiva se používá při zánětu močových cest.

Zdroj: https://www.prevention.com/health/health-conditions/a20472817/healing-herbs-to-use-in-a-bath/