young-woman-sitting-home-with-face-beauty-mask-reading-magazine

Sedací nábytek je srdcem každého obýváku. Přizpůsobte ho svému vkusu i potřebám

Sedací nábytek je jedním dominantních prvků v obýváku. Ten v posledních letech nahradil kuchyni v pozici srdce domova. Kvalitní sezení je proto při zařizování obýváku velmi důležitým rozhodnutím. Jak správně vybrat a nesáhnout vedle?

Funkčnost

Chcete se pochlubit stylovým a funkčním interiérem? Držte se při výběru myšlenky, že sedací nábytek by měl poskytnout co nejvíce funkcí obyvatelům i návštěvníkům domu.

  • Hluboké sedadlo – Ideální řešení pro vysoké lidi a všechny ty, kteří rádi pohodlně sedí, například s nohama na sedadle.
  • Nastavitelné opěrky hlavy – Díky možnosti nastavení opěrek hlavy můžete zlepšit kvalitu svého odpočinku. Tato možnost umožňuje nastavit výšku a úhel tak, aby byla zajištěna stabilní podpora hlavy a maximální relaxace.
  • Kontejner na ložní prádlo – Funkční řešení, díky kterému ušetříte místo tím, že tam schováte další sadu ložního prádla nebo přikrývek. Ideální řešení pro malé interiéry, kde je každý centimetr navíc znát.
Zdroj obrázku: Freepik
  • Spaní – Při návštěvě neohlášených hostů je možnost rozložení sedačky rychlým řešením pro jejich uložení. Jde o dobré řešení pro malé byty.
  • Loketní opěrky – Praktické loketní opěrky zvyšují pohodlí při odpočinku. Širší loketní opěrky umožní například pohodlné umístění šálku. Vyšší jsou zase hlavně dekorativní povahy.
  • Multifunkční úložné prostory – Další úložné prostory vždy najdou své využití. Loketní opěrka pohovky může také fungovat jako úložný prostor nebo ruční stůl. Praktické řešení jsou také boční kapsy, které působí jako úložný prostor pro noviny nebo dálkové ovládání.
  • Taburety – Dva kompaktní sedací taburety mohou být použity samostatně, či rozšířit prostor samotné sedačky. Dnešní trh nabízí řešení, kdy jsou tato sedadla součástí loketní opěrky, případně samostatně, ale s úložným prostorem uvnitř.

Pěkný přírůstek

Vzhledný sedací nábytek udává celkový dojem z obývacího pokoje. Proto kromě funkčnosti věnujte pozornost jeho vzhledu. Ať už bude ladit s ostatním nábytkem či bude výrazné barvy, upoutá pozornost jako první. Pro stylový vzhled je dobré přidat pohodlné polštářky či sedací vaky.

Zdroj: https://www.hgtv.com/lifestyle/clean-and-organize/tips-for-maintaining-an-organized-living-room