Semis1

Semišové boty jsem krásným a módním doplňkem, potřebují ale specifickou péči

Semiš je materiál, který je velmi specifický a potřebuje zvláštní péči. Pokud máte semišové boty, určitě víte, o čem je řeč. Ze semiše se vyrábí nejen obuv, ale také oblečení, které by se ale nemělo prát v klasické pračce. Jak se o takový materiál tedy starat, aby vypadal dlouho jako nový? V článku se dozvíte různé tipy, jak na to.

Vyzkoušejte domácí metody, které zaručeně fungují

Semišové oblečení nebo boty můžete snadno vyčistit například pomocí obyčejné gumy. Stačí jen materiál potřít a snadno nečistoty odstranit. Guma funguje na různé druhy semiše. Pomoci si můžete také vodou a kartáčkem na zuby, nejlépe jemným. Tato dvojice snadno odstraní špínu a další nečistoty z bot i prádla. S kartáčkem dělejte krouživé pohyby po celém povrchu boty.

Zdroj obrázku: Freepik

Použít můžete také hydratační ubrousky bez přídavku jakékoli chemikálie, na tu je semiš velmi citlivý. Použijte ubrousky na tělo a jemně s nimi otírejte obuv nebo prádlo. Získají tím ztracenou kvalitu a obnovíte jejich funkčnost. Mnoho lidí používá také jedlou sodu. Je to levný prostředek, který funguje. Stačí ji smíchat s vodou, aby vznikla pasta. Namočte do ní hadřík a jemnými pohyby boty očistěte.

Posypovou sůl odstraníte obyčejným papírovým ručníkem

Voda s octem funguje nejen při úklidu domácnosti, ale také pomůže vyčistit semišové boty. Stačí jen půl sklenice octa a stejné množství vody. Hadřík namočte do roztoku a opatrně vyčistěte skvrny. Na odolnější nebo zaschlé skvrny bude fungovat mastek. Ten nechte na oblečení nebo obuvi několik minut působit a poté vyčistěte vlhkým měkkým hadříkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Posypová sůl je nepřítelem snad veškeré obuvi, pomocí papírové utěrky a mycí houbičky se jí snadno z těch semišových zbavíte. Budete potřebovat také vodu. Utěrku položte na špinavé místo, houbičku navlhčete a položte na utěrku. Ta by na botě měla zůstat, dokud zcela neuschne. Takto absorbuje nejen sůl, ale i jiné nečistoty. Abyste předešli problémům s čištěním semišových bot, je nutné je pravidelně pomocí speciálních přípravků impregnovat.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/how-to-clean-suede-in-6-steps/