women-s-autumn-beige-leather-suede-boots-beautiful-legs-stylish-women-s-shoes-made-from-natural-materials

Semišové boty jsou krásné, potřebují ale speciální péči. Snadno pomohou domácí metody

Pokud máte doma semišové boty, je nutné se o ně starat, aby vám vydržely opravdu dlouho. Stačí jen krátká procházka například v dešti nebo jiném špatném počasí, a boty dostanou zabrat. Proto je dobré vědět, jak je čistit, abyste zároveň jejich povrch nepoškodili. Prozradíme několik tipů, jak na to.

Existuje několik způsobů, jak boty vyčistit

Můžete vyzkoušet prostředky, které koupíte společně s botami, ale zkuste také domácí metody čištění, které jsou účinné, nestojí tolik peněz a také šetří životní prostředí, protože neobsahují žádné chemické látky, které by se dostaly do ovzduší. Použít můžete například kůrku chleba, která snadno odstraní zaschlé bláto ze semišových bot.

Použít můžete také gumu, která se bude hodit na menší škrábance na obuvi. Velmi důležité je boty udržovat nejen čisté, ale hlavně v suchu. Jinak budou nohy v obuvi zapáchat. I zápach ale můžete odstranit. Zkuste směs jedlé sody a mléka. Namočte do ní hadřík, vyždímejte a otřete boty. Semišový povrch osvěžíte a boty budou vypadat mnohem lépe. Jestli najdete na botách mastnou skvrnu, použijte k jejímu odstranění bramborovou moučku a benzín. Po uschnutí obuv vykartáčujte.

Zdroj obrázku: Freepik

Když nechcete používat domácí způsoby

Abyste s čištěním bot měli co nejméně práce, je nutná prevence. Když boty kupujete, dostanete instrukce k tomu, jak o ně pečovat ještě předtím, než s nimi poprvé vyjdete ven. Důležitá je impregnace, kterou vám doporučí prodejce. Existují speciální prostředky přímo na semišové boty.

A pokud se na vašich botách objeví nezvaný host, můžete si také snadno pomoci. Žvýkačku na semišové botě odstraníte snadno pomocí mrazáku. Stačí dát botu k ledu, po několika minutách půjde žvýkačka velmi snadno sloupnout. Je to oblíbený trik, který opravdu funguje. Nezapomeňte obuv dočistit kartáčkem s jemnými štětinami.

Zdroj: https://www.myglamorista.com/how-to-clean-suede-shoes/