Sen o plochém břichu se může stát skutečností díky pouhým pěti krokům

Nadýmání a přetrvávající pocit těžkosti mohou zkazit i to nejlepší ráno. Není divu, každý z nás chce mít ploché břicho a štíhlý pas. Problémy s trávicím systémem, které trvají dlouhou dobu, nedostatek fyzické aktivity a špatná strava mohou mít katastrofální vliv na náš žaludek a celkovou pohodu. Naštěstí známe pět jednoduchých triků, které fungují okamžitě! Pokud sníte o plochém bříšku, je tento článek přesně tím, co potřebujete.

Správné držení těla

Vaše svaly v pase zesílí a vaše břicho se zploští, pokud se konečně přestanete hrbit. Správné držení těla, rovná silueta a častější chůze se správným dýcháním přinese první účinky již po několika týdnech. Nezapomeňte na stažené lopatky a hýždě – tento jednoduchý trik vám okamžitě zploští bříško a zúží postavu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jezte kořeněná jídla

Výzkumy ukázaly, že konzumace kořeněných jídel výrazně zvyšuje tělesnou teplotu, a nutí tak tělo více se potit. Díky tomu se kalorie spalují rychleji. Obzvláště často bychom měli sáhnout po chilli papričkách. Ty obsahují látku zvanou kapsaicin, která je známá svou schopností zrychlovat metabolismus až o 20 %. A rychlejší metabolismus rovná se ploché bříško!

Sluneční vitamín

Vědci našli překvapivou souvislost mezi nedostatkem vitamínu D a břišní obezitou. Vitamín D je nejlepší získávat přímo ze sluníčka, postačí 15 minut denně. V naší zeměpisné šířce je však získávání tohoto „slunečního vitamínu“ obtížné, proto je nutné ho doplnit potravinami s jeho obsahem (ryby, žloutky) nebo ve formě potravinových doplňků. Když nedostatek vitamínu D vyrovnáte, odolná, ne příliš estetická pneumatika okolo vašeho pasu se zmenší.

Zdroj obrázku: Freepik

Bez cvičení to nepůjde

Kardio nebo aerobní cvičení je vynikající způsob, jak spálit kalorie a zlepšit celkové zdraví. Nemusíte však hned běžet maraton – začněte pravidelnými procházkami. Rychlejší chůze výrazně zrychlí váš metabolismus, a pokud se rozhodnete pro každodenní 30minutovou procházku, uvidíte první účinky už po několika dnech!

Pijte kávu a zelený čaj

Pití neslazené kávy nebo zeleného čaje pomáhá snížit hromadění břišního tuku, a tak i zmenšit obvod pasu. Tyto dva nápoje také snižují chuť k jídlu. Pití zeleného čaje na lačný žaludek je skvělý způsob, jak zhubnout a odkyselit tělo. S takovým detoxem můžete začít již dnes – první výsledky na sebe nenechají dlouho čekat!

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/get-a-flat-stomach