New Modern Steel Faucet With Ceramic Sink Bathroom

Šetřit vodou lze při každodenní hygieně i pravidelnou údržbou

Voda je v současné době poměrně drahá komodita. Její cena neustále roste, přitom vody je mnohdy, zejména v horkém létě, nedostatek. Proto je třeba s ní šetřit, čímž můžete významně ovlivnit domácí rozpočet. Jak na to a co byste určitě měli dělat?

Místo vany si dejte sprchu

Pravidelná hygiena patří k současnému životu. Jsme zvyklí, že teplá voda teče vždy a za jakýchkoliv okolností. Je pohodlné otočit vodovodním kohoutkem a nechat na sebe proudit příjemně teplou vodu. Řada lidí dává přednost koupeli ve vaně až po okraj napuštěné vodou. Pokud chcete vodou šetřit, pak byste si takovou koupel měli dopřát jen občas. Lepší je sprchování, které vodu výrazně šetří.

Čištění zubů

Hygiena ústní dutiny představuje obvykle čištění zubů dvakrát za den – ráno a večer. Někdo je ještě zvyklý si zuby čistit po každém jídle, přičemž při čištění nechává téct vodu z vodovodního kohoutku. Víte, kolik vody přitom zbytečně odteče do odpadu? Naučte si při čištění zubů vodu zastavit a pustit ji až ve chvíli, kdy si budete chtít ústa vypláchnout. Neuvěříte, kolik vody tímto lze ušetřit.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbytečné splachování WC

Toaletu je třeba používat jen k tomu účelu, ke kterému je určená. Rozhodně do ní nepatří zbytky jídla, nedopalků, vlasů nebo vatových tamponů, které mohou odpad ucpat. Ke splachování toalety lze velice dobře využívat vodu z mytí rukou nebo z koupele. Hodně lidí to už takto praktikuje a zjišťuje, že tímto způsobem jsou schopni ušetřit hodně financí. Je proto vhodné si do koupelny pořídit menší kbelík a do něho vodu ke splachování WC sbírat.

Na zalévání zahrady lze velice dobře využívat i vodu dešťovou. To se dá ovšem praktikovat tehdy, bydlíte-li v rodinném domě. Pravidelně kontrolujte vodovodní kohoutky, zdali z nich nekape voda. Je to jedna ze situací, kdy vám voda zbytečně uniká a s ní i vaše peníze.

Zdroj: https://www.volusia.org/services/growth-and-resource-management/environmental-management/natural-resources/water-conservation/25-ways-to-save-water.stml