Belidlo1

Šetrné domácí bělidlo rozzáří oblečení, které bude jako nové a nezatížené chemií

Chemické prostředky obecně obsahují příliš mnoho látek, které mohou poškodit oblečení nebo ložní prádlo. Můžete si ale připravit domácí bělidlo, u kterého budete vědět, z čeho je vyrobené a také budete mít jistotu, že vaše bílé prádlo bude krásně čisté a bez zásahu chemie.

Peroxid vodíku je ideální přísadou k výrobě bělidla

Kromě peroxidu se vám bude hodit i citronová šťáva, protože má vlastnosti, které se budou do bělidla hodit. Šťáva z citronu pomůže oblečení vybělit, změkčit a také odstraňuje skvrny. Na domácí bělidlo budete potřebovat:

Zdroj obrázku: Freepik
  • 12 sklenic vody,
  • čtvrt sklenice citronové šťávy,
  • sklenici peroxidu vodíku.

Příprava je velmi jednoduchá, stačit pouze smíchat zmíněné přísady dohromady a nakonec směs nalít do lahve. Roztok můžete použít také na úklid domácnosti, v tom případě ho nalijte do rozprašovače.

Jestli chcete bělidlo přidat do praní, stačí ho tam jen nalít

Do každého praní bílého prádla přidejte dva hrnky bělidla, které jste si vyrobili. Kromě toho ho využijete také ke klasickému úklidu domácnosti. Budete možná překvapeni, jak dobře funguje nejen na prádlo, ale také na špínu. Vaše oblečení bude mít po vyprání lehkou vůni po citronu.

Zdroj obrázku: Freepik

Budete-li chtít zvýšit účinek svého domácího bělidla, vyzkoušejte také další metody, díky kterým bude bílé prádlo ještě bělejší a navíc také chráněné. Citronovou šťávu můžete přímo nalít na vyprané bílé šaty a pověsit je na slunci. Sluneční paprsky mají bělicí účinek a jsou skvělé nejen na bílé oblečení, ale pokud máte malé miminko a používáte látkové pleny, na slunci budou jako nové, i kdyby ještě před praním byly na vyhození.

Samozřejmě můžete použít na praní bílého prádla také jedlou sodu nebo obyčejný kuchyňský ocet. Vyzkoušejte domácí metody a určitě si vyberete takovou, která bude vyhovovat nejen vám, ale také celé rodině. Někdo totiž nemusí nepříjemnou vůni octa, ale naopak má raději citron. Pokaždé také můžete použít aviváž, ale ani s ní to nepřehánějte, aby látky mohly dýchat.

Zdroj: https://myheavenlyrecipes.com/homemade-bleach-alternative/