Sex2

Sexuální prožitek musí být především příjemný. Víme, které praktiky jsou nejvíc obávané

Sexuální aktivity by měly být příjemné, krásné a měli bychom si je užívat. Pokud se oba domluví a oba vědí, co ten druhý má rád a co si může dovolit, jedná se jednoznačně o prožitek a příjemný zážitek. Pokud žena při sexuálním aktu prožívá bolest, jedná se o nepříjemnou chvíli, které byste se měli vyhnout.

Pravidlo, které vždy platí!

Proč pravidla? Protože pokud při sexu praktikujete vy nebo váš partner něco, co je vám nepříjemné, po čase si vypěstujete určitý blok proti sexu a místo prožitku bude pro vás tento akt spíše utrpením. V důsledku toho vás váš sexuální vztah odradí a s partnerem nebudete šťastní. Jednoduše řečeno, vždy bude nejideálnější se na sexuálních praktikách a aktivitách domluvit. Zde neexistují kompromisy a vytrpění.

Zdroj obrázku: Freepik

Čeho se bojíme?

V nedávné době byl proveden výzkum, kdy bylo vyzváno 1000 lidí – 500 Evropanů a 500 Američanů, mužů a žen – aby zodpověděli, jaké praktiky jsou jim nejméně příjemné a které je znepokojují. Úkolem lidí bylo, aby tyto informace sepsali do dotazníku od nejoblíbenějších po nejméně oblíbené. 

Výsledek

Výsledky zněly následovně: 57 % žen a 43 % mužů uvedlo, že nejméně žádanou praktikou, které se obávají, je poloha pod číslem 69. Tato technika sexuální aktivity jim přijde velice nebezpečná a méně atraktivní. Lidé při této pozici musí být opatrní, obratní. Je tedy málo využívaná. Jako druhou obávanou aktivitu uvedli anální sex, který jim způsobuje velký stres. Polovina žen se této praktiky obává a cítí se z ní nesvá. V případě mužů byl strach u 30 % respondentů.

Zdroj obrázku: Freepik

Na druhou stranu mezi nejoblíbenější praktiky patří „na koníčka“ a misionářská poloha. Pamatujte si, že byste nikdy kvůli partnerovi neměla či neměl dělat něco, co je vám nepříjemné. Riziko těchto nepříjemností je příliš vysoké. Snažte se vždy nějakým způsobem dohodnout. 

Zdroj: https://www.verywellmind.com/fear-of-sex-2671739