belly-3186730_1280

Sezení doma v období karantény vede k přibírání. Nepodléhejte pohodlnosti a starejte se o sebe

Karanténa a sezení doma vedou k nudě. Nuda zase vede k vaření, vymýšlení kulinářských dobrot a následného přejídání se. Někdo dokonce jí i z nudy. Pokud je tomu tak dlouhodobě, přijímáme více kalorií, než dokážeme spálit, což vede k nárůstu hmotnosti. Léto se blíží, nepřejídejte se a hýbejte se! Navíc nemít pohyb a přejídat se vede ke zdravotním komplikacím. Jak tedy zvládnout karanténu a nepřibírat na váze? Poradíme vám.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zásoby jídla

Zásoby jídla jsou pro váhu tragédií. Možná i vy nakupujete například na čtrnáct dní dopředu? Nebo na týden? Jistě, komu by se chtělo například každý druhý den do obchodu, ale pokud nakoupíte například sušenky, tyčinky, oplatky, vydrží vám například až do neděle k nedělnímu kafíčku? Když jste doma, jistě máte neustále chuť na něco dobrého a potom zásoby mizí rychlostí blesku. A jak víte, jednoduché sacharidy, ale i sladkosti se mění v cukry a cukry na tuk. To není dobré!

Zdroj obrázku: Pixabay

Nad rámec kalorií

Jestliže přijímáte více než 1250 kcal denně a nemáte žádný pohyb, nedoplňujete jídlo zeleninou, budete přibírat. Pokud přijmete tolik kcal, je potřeba alespoň hodinu denně cvičit kardio. Jestliže máte doma schody, choďte alespoň třicet minut rychle po schodech. Skákejte přes švihadlo a pijte větší množství neochucené vody a bylinkové čaje. Vyhněte se bílému pečivu a raději si upečte domácí 100% celozrnný chléb. Nezapomínejte na vlákninu, kterou musíte doplňovat každý den. Také si alespoň třikrát do týdne dopřejte luštěniny, ale pozor! Ne hutnou čočku nebo fazole zahuštěné bílou moukou. Dopřejte si luštěniny ve formě luštěninových salátů s čerstvou zeleninou. A základem je samozřejmě se nepřejídat. A pokud vás mučí noční hladovka, dopřejte si například hodinu a půl před spaním okurku a obyčejný bílý jogurt. Nikoliv sladký jogurt a jablko. Nepodléhejte mýtům, že se po jablku na noc hubne. Jablko je ovoce, které obsahuje cukry a na noc je tedy takové jídlo nevhodné.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/unintentional-weight-gain