Šikovné hospodyňky dobře ví, že aviváž nepatří jen do pračky. Skvělý účinek zaručen

Aviváž dělá oblečení příjemnější na dotek, provoní jej, pomáhá rychlejšímu schnutí, snadnějšímu žehlení a prádlo díky aviváži neelektrizuje. Kromě praní má však mnoho dalších využití. Okamžitě vyčistí spálený hrnec, v mžiku odstraní vodní kámen ze sprchového koutu a krásně vyleští podlahu či sklo. Dobře také funguje jako přírodní osvěžovač vzduchu. Jak ji v těchto případech použít?

Spálené hrnce

Spálené hrnce jsou noční můrou každé paní domu. Pokud tradiční mytí selže a chcete-li se spálenin účinně zbavit bez poškození nádoby, sáhněte po aviváži. Naplňte spálený hrnec teplou vodou, přidejte čajovou lžičku aviváže a umístěte jej na indukční varnou desku nebo sporák. Přiveďte vodu k varu, odstavte a nechte několik hodin působit. 

Vodní kámen

Zkusili jste všechno, ale vodní kámen, zbytky mýdla a jiné kosmetiky stále hyzdí váš sprchový kout? Použijte opět aviváž, kterou smícháte s vodou v poměru 1 : 2. Směsí a houbou jemně vymyjte všechny povrchy, nechte několik minut působit a poté je opláchněte.

Zdroj obrázku: Pixabay

Prach a čmouhy na skle

Směsí vody a aviváže v poměru 4 : 1 okna vyleštěte či přímo umyjte. Aviváž místnost s umytým oknem provoní, zároveň zabrání ulpění prachu a nečistot na skle. 

Stírání podlah

Vodu s příměsí aviváže použijte při stírání podlah. Nejen, že je rozjasní a provoní pokoj, ale zároveň pomůže zabránit usazení prachu a jiných nečistot na podlaze.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se samolepek!

Každý z nás se alespoň jednou musel zbavit stop po samolepkách na nábytku, skle nebo na sklenicích. Tento neoblíbený úkol usnadní právě aviváž. Stačí ji smíchat s vodou v poměru 1 : 1 a za pomoci houbičky touto směsí omýt lepivý povrch. 

Osvěžovač

Pokud se vám doma line nepříjemný zápach, použijte přírodní osvěžovač v podobě aviváže. Namočte v ní bavlněný hadřík, který následně umístíte na malý talířek. Již po několika minutách bude interiér příjemně provoněný.

Zdroj: https://www.craftymorning.com/liquid-fabric-softener-uses/