Pes Spi Se Simpanzem

Šimpanzí sirotek našel novou mámu u feny

Tenhle příběh vám zcela změní pohled na zvířata. Někteří lidé je považují „jen za zvířata“, která nejsou schopna žádných emocí a citů. Nicméně tento příběh vám ukáže, že to vůbec není pravda a že zvířata kolikrát dovedou vyjádřit lásku a city mnohem lépe než lidé.

Matka tohoto malého šimpanze zemřela v zoologické zahradě a jeden z pečovatelů si ho vzal domů, aby se ho pokusil zachránit. Ovšem stalo se to co nikdo nečekal. Jeho pes vzal šimpanze mezi svá štěňata a doslova ho adoptoval. Tyhle obrázky vás skutečně chytnou za srdce.

pes-a-simpanz-1

Šimpanzí mládě si fenku hned oblíbilo a začalo se u ní držet. Zjevně jí to nevadí, dokonce šimpanze nechala, aby jí držel za packu.

materska-laska-psa-a-simpanze

Další mazlení a tahání za packu. Fence to nevadí a dokonce to vypadá, jako když se usmívá, i když má trochu smutné a rezignované oči.

simpanz-ji-s-ostatnimi-stenaty

I ostatní štěňata přijala šimpanze za svého adoptivního bratra a dovolila mu, aby s nimi sdílel i jídlo. Docela se k nim hodí. Až na tu plínku. Ale tu mu musíme odpustit, vždyť je to ještě malý kluk.

simpanz-se-mazli-s-adoptivnimi-sourozenci

Bratrská a sesterská hra na gauči. Malý šimpanz nám asi něco vytvořil do plínky a bráška si šel přivonět.

vsichni-tohoto-simpanze-povazuji-za-sveho

A tady už nás hra asi příliš zmohla a malý šimpanz pomalu usíná na hrudi svého psího bratra.

pes-spi-se-simpanzem

Mateřská láska psa a šimpanze. Krásný pohled.

Tyhle fotografie opravdu hovoří za všechno. Možná bychom si z nich mohli jako lidé vzít poučení a chovat se k sobě poněkud lépe než někdy děláme.