Glass Beaker Jug Cold Lemonade White Wooden Background Surrounded By Lemons

Sklenice vody s citronem nastartuje tělo lépe než šálek kávy. Dodá energii a pomůže zhubnout

Jak začínáte svůj den? Uděláte si kávu nebo čaj? Možná byste měli zařadit také citronovou vodu, která tělo nastartuje mnohem víc než právě káva. Proč se vyplatí si do obyčejné vody přidat kousek citronu? Obsahuje nejen vitamin C, ale také další látky, které pročistí organismus, a vy budete připraveni na nový den. Je opravdu voda s citronem tak skvělá?

Díky citronu budete hydratovaní

Nechutná vám obyčejná voda? Tak není nic jednoduššího než si do ní nakapat trochu citronu. Nejenže bude chutnat úplně jinak, ale taky do vašeho těla dostane potřebnou dávku vitaminů a minerálů. Sklenice vody po ránu vás nastartuje, dodá tělu hydrataci a rozhodně nebudete tak unavení jako dřív. Při pravidelné konzumaci citronové vody pak pocítíte ještě další účinky.

Většina z nás totiž pije vody nedostatek. Vzpomeneme si, až když máme žízeň, to je ale známka toho, že je tělo dehydratované. Denně bychom měli vypít alespoň dva litry tekutin, takže je potřeba na to myslet a mít sklenici vody vždy u sebe. Citron je zdrojem vitaminu C, i když najdete i další ovoce, které ho má víc. S citronem ale do svého těla dostanete i další látky, které posilují imunitu.

Zdroj obrázku: Freepik

Citron pomůže nastartovat hubnutí

Hodí se zejména v období nemoci, protože vás rychle dostane do formy. Voda s citronem navíc pomůže v případě, že se snažíte zhubnout. Musíte si ale citron nakapat do teplé vody, nikoli do studené. Ti, kteří vodu pijí před jídlem, toho snědí i o dost méně, což je dokázáno vědecky.

Citron navíc podporuje trávení, bude se vám večer lépe usínat a snižuje také krevní tlak díky obsahu draslíku a vápníku. Nebudete trpět ani na žaludeční vředy a ani vás neohrozí ledvinové kameny. Citron se tedy vyplatí mít po ruce a nezapomínejte ho přidávat také do různých salátů nebo do čaje.

Zdroj: https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/health-fitness/diet/benefits-of-drinking-warm-lemon-water-every-morning/articleshow/50184800.cms