Overhead Shot Red Ants Steel Blue Pipe Taken Doi Tao Lake Thailand Asia

Skoncujte s mravenci jednou provždy. Nejúčinnější pomoc najdete přímo ve své kuchyni

Máte v kuchyni mravence? I přestože mají v přírodě své místo a patří mezi užitečný hmyz, ve spíži je nechceme. Jejich přítomnost pro nás sice není nijak škodlivá, ale dokážou napáchat nemalou spoušť. Nejčastěji k nám zavítávají v období jara a léta.

Zbavit se jich můžete pomocí speciálních repelentů na chemické bázi, ale poradit si můžete i bez nákladných nákupů a navíc z pohodlí domova. K boji proti tomuto drobnému hmyzu vyzkoušejte suroviny, které máte doma v kuchyni běžně po ruce. Poradíme vám, jak na to.

Nalákat a zahubit

Obecně se ví, že mravence najdete tam, kde je něco sladkého. Cukr milují, a tak toho můžete využít. Smíchejte jej s jedem, který je určený na hubení mravenců, a nasypejte směs na mravenčí cestičky. Mravenci otrávené krystalky cukru odnosí královně a ta následně přestane klást vajíčka.

Podobně můžete připravit i medovou past. Do medu ovšem není ani potřeba přimíchávat nějaký jed. Stačí, když ho nalijete na místo, ze kterého olepení mravenci jen těžko vylezou. Použít k tomu můžete například víčko od zavařovací sklenice. Med rovnoměrně rozetřete po celé vnitřní ploše víka. Poté, co se do pasti nachytá větší množství hmyzu, med společně s mravenci smyjte a celý proces opakujte.

Zdroj obrázku: Freepik

Starý dobrý ocet a citron

Ocet a citron jsou v domácnosti velkými pomocníky. Pomohou s úklidem, dezinfekcí, ale právě také i s hubením mravenčích škůdců. Z citronů vymačkejte šťávu a nalijte do rozprašovače. Kyselou šťávou postříkejte skulinky a místa, kterými se mravenci dostávají do kuchyně či spíže. Stejným způsobem můžete ochránit i venkovní prostory domu.

Místo citronové šťávy můžete do rozprašovače smíchat i vodu s octem. Směs vytvořte v poměru 1 : 1. Pokud se v okolí vašeho domu vyskytuje více mravenišť, nalijte neředěný ocet přímo do nich.

Máte doma mravence? Jak s nimi bojujete?

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-kill-ants