Skoncujte s nočními nálety na lednici. Jezte pravidelně během dne a zažeňte stres
Nejsou vám noční procházky do lednice, které končí hodováním, cizí? V tom případě je čas na změnu! Toto jednání je jakýsi ochranný mechanismus, který nutí tělo vzít si to, co zrovna potřebuje. Tato situace může nastat hned z několika důvodů. Mezi nejčastější příčiny patří neustálá únava během dne, hubnutí pomocí přísných diet, problémy se spánkem v noci či špatné fungování metabolismu. Abyste těmto nezdravým nočním návštěvám s následkem přibývání na váze zamezili a druhý den se cítili skvěle, máme pro vás několik tipů, které vám v tom pomohou.
Vhodně sestavený jídelníček
První, co vám v tom skutečně pomůže, je správné časové rozdělení konzumace potravin. Právě proto je potřeba zejména správně rozdělit pojídání sacharidů a proteinů. Proteiny jsou velmi vhodné jako snídaňové menu, které vám zaručí energii na celý den. Sem řadíme vejce, uzeniny, tvaroh. K obědu si dejte maso nebo jeho jiné alternativy a pamatujte na to, že není dobré obědvat déle než ve 14 hodin. I když máte plno práce, udělejte si čas na včasný oběd. K večeři už si dopřejte jen něco lehčího, například kaši se zeleninou nebo celozrnné těstoviny s lehčí omáčkou či jiným doplněním.
Přejídání ze stresu a noční hlad
Pokud jste si vědomi toho, že vaše noční přejídání pramení právě ze stresu nebo nočního hladu, jedná se o určitý druh závislosti, který se dá poměrně dobře odstranit. Omezte nakupování sladkého i slaného, to, co doma máte, dejte někam, kam byste si pro to museli dojít. Nebude vás to tolik lákat. Mějte po ruce večer i v noci neustále sklenici vody. Když vás přepadne potřeba hladu, napije se doušku vody. Voda zažene hlad a utlumí potřebu těla něco pozřít. Časem vás noční chutě začnou přecházet a budete moci omezit i pití vody. Ráno si dejte pořádnou snídani, jezte v pravidelných intervalech, tělo si zvykne a bude vše v pořádku.
Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/10-ways-to-stop-eating-late-at-night