Stack Cinnamon

Skořice ochrání rostliny před běžnými škůdci

Skořice patří k nejoblíbenějšímu koření na světě. Vyznačuje se především svou jedinečnou chutí a vůní. Ačkoliv se skořice uplatňuje zejména při chystání pokrmů, její služby oceníte i mimo talíře. Naučte se využít skořici i jinde, například jako repelent vůči hmyzu.

Skořice by měla být mezi základním kořením v každé domácnosti. Používáme ji především v kombinaci s masem, ale lze ji využít i při dochucování dezertů. Skořice působí také skvěle jako repelent vůči hmyzu, který ničí naši úrodu na zahradě. Jak ji můžeme naplno využít?

Skořice proti mravencům

Máte zamořenou zahradu mravenci a už nevíte, jak se jich zbavit, aniž byste jim ublížili? Použijte skořici, ta je nejen odežene, ale nezpůsobí ani žádnou újmu. Mravenci nemají rádi vůni skořice, proto se její přítomnosti vyhýbají, co to jde. Stačí posypat skořici na cestičky, kterými mravenci chodí, a máte po starostech.

Zdroj obrázku: Freepik

Roztoči

Svilušky mají v oblibě rostliny, které mají rády vysokou vlhkost. Hmyz ohlodává rostliny ze spodní strany těchto listů, což může vést k úplnému uschnutí listů a odumření rostliny. Pomocí skořice můžeme tyto rostliny ochránit a odpudit tak tyto škůdce. Stačí vložit do mísy lžičku mleté skořice, lžičku mletého hřebíčku a dvě lžičky provensálských bylinek. Celé zalijte litrem vroucí vody. Jakmile voda vychladne, přidejte dvě lžíce prolisovaného česneku. Vychladlou směs promíchejte a přeceďte přes sítko. Vše přelijte do lahvičky s atomizérem a přidejte pár kapek rozpuštěného mýdla. Postřik aplikujte na rostliny každé tři dny v délce tří týdnů.

Zdroj: https://simplegardenlife.com/use-cinnamon-to-repel-pests/