Skořice schová první šediny a posílí vlasy

Šedivých vlasů přibývá s každým rokem a nutno říci, že se tento proces nevyhýbá nikomu. Při objevení prvního stříbrného vlasu trpí zejména ženy, které se snaží maskovat bílé vlasy různými tonizujícími prostředky nebo přímo barvami. Prodávané prostředky povětšinou umí skrýt šediny, ale obsahují také celou řadu nebezpečných a agresivních látek. Barvení je možné provádět i přírodními prostředky, použít lze obyčejnou skořici, kterou má v kuchyňské lince úplně každý.

Stop barvám, které poškozují vlasy

Běžně dostupné barvy na vlasy sice dovedně zamaskují šediny, ale rovněž poškozují strukturu vlasů. Každé další barvení vlasy více oslabuje, přitom je těžké z koloběhu vyjít, protože šedin postupně přibývá. Důsledkem jsou pak barevné, ale velmi zanedbané, suché a lámavé vlasy. To je důvod číslo jedna, proč vyzkoušet přírodní metody barvení, které vlasy nepoškozují, navíc jim dodají svěží vzhled.

Zdroj obrázku: Freepik

Skořicové tonikum na šedivé vlasy

Možností, jak barvit vlasy přírodním způsobem je několik. Velmi účinná je skořice, která současně vlasy vyživí a dodá jim přirozeně hnědý vzhled. První variantou je použití skořice a olivového oleje, který vlasy posílí a hydratuje. Na čtyři lžíce skořice se použije čtvrt hrnku olivového oleje. Směs se zamíchá a aplikuje rovnoměrně na vlasy, nechá se působit asi dvě hodiny pod čepicí z hliníkové fólie. Poté se vlasy umyjí běžným způsobem.

Pro lesk a sílu

Neméně oblíbenou verzí skořicového zábalu je použití medu. Přísady se smíchají v této kombinaci:

  • 2 lžíce olivového oleje,
  • hrnek medu,
  • 3 lžíce skořice,
  • sklenice vody.

Rozmíchaná směs se aplikuje na vlasy, nechá se působit pod čepicí na barvení asi čtyři hodiny, poté se vlasy umyjí běžným šamponem. Vlasy získají příjemně lesklý hnědý odstín, k tomu se posílí. Barvení pomocí skořice se musí pravidelně opakovat, vhodné je dodržovat dvou- až čtyřtýdenní interval.

Zdroj: https://www.shortcurlyhaircuts.net/cinnamon-dye/