Cinnamon 3852212 1920

Skořice zbaví rostliny plísně a pomůže jim rozkvést, dobře působí i proti škůdcům

Skořice je velmi aromatické koření, které se používá především v období vánočních svátků, je přísadou do oblíbených perníčků. Sladké pečivo bez ní skoro neexistuje, ale bude se hodit také na vaši zahradu, kde ji můžete využít jak proti škůdcům, tak jako hnojivo pro některé druhy rostlin. Jaké účinky bude na vaši zahradu mít? Obsahuje spoustu látek, které pomohou rostlinám v růstu a kvetení. Navíc oslabené rostliny znovu dostane do kondice.

Jaké vlastnosti má skořice?

Koření je plné látek, které prospívají nejen našemu tělu, ale také zahradním rostlinám a květinám. Obsahuje draslík, hořčík nebo vápník. Posílení rostlin je důležité zejména v období květu. Máte na zahradě rostliny, které potřebují kvalitní péči? Rozhodně byste jim měli dopřát skořici. Najdeme v ní polyfenoly nebo kumariny.

Díky tomu rostliny nebudou napadat choroby, plísně ani žádní škůdci. Skořice ale pomůže nejen proti nim, také si snadno poradí například s plísní na pokojových květinách. Našedlý povlak na listech může značit, že jsou již chycené plísní. Přisypte skořici do květináče, promíchejte s půdou a zasaďte květiny zpátky. Za několik dní byste měli vidět rozdíl.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si vyrobit skořicový sprej?

Ekologické přípravky na rostliny jsou velmi oblíbené, a to zejména v dnešní době, kdy je všechno drahé. Syntetické přípravky jsou většinou škodlivé pro přírodu, a proto se vyplatí sáhnout po domácích prostředcích, které budou nejen účinné, ale také ochráníte sebe i celou zahradu. Skořici navíc můžete snadno po zahradě rozprášit.

Jak si připravit takový skořicový sprej? Budete potřebovat čtyři lžíce koření, které zalijte litrem vody. Nechte působit několik hodin, nejlépe nechte celou noc. Přeceďte a nalijte do rozprašovače. Rostliny, které jsou napadené houbami, můžete postříkat. Celou kúru opakujte jednou za týden nebo za 14 dní. Sprej ale můžete využít také jako prevenci.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/info/using-cinnamon-on-plants.htm