Modern Kitchen Appliance Induction Stove With Steel Frying Pan

Škrábance už indukci kazit nebudou. Stačí málo a nezůstane po nich ani památky

Vaříte doma na indukci, ale všimli jste si jemných nebo hlubších škrábanců? Hodit se budou domácí prostředky, kterými je snadno odstraníte. V některých případech ale budete potřebovat chemické prostředky. Indukční varnou desku je potřeba udržovat neustále v čistotě, protože jedině pak bude vaření jednodušší a také levnější. Po delší dobu vám tak může sloužit, ale je pravdou, že škrábance se mohou sem tam objevit.

Indukční desky jsou oblíbené

Je velmi důležité indukční desku udržovat v čistotě, protože tím budete mít vaření nejen rychlejší, ale také levnější. Na rozdíl od plynových sporáků se snadno udržuje, ale musíte ji čistit pravidelně. Deska může zdobit celou kuchyni, a pokud ji budete udržovat v lesku, bude opravdovým pokladem. Bohužel velmi často se poškrábe. Škrábance ale můžete snadno odstranit pomocí prostředků, které najdete doma.

Jak vyčistit indukci? Po každém použití je vhodné desku otřít a vyleštit, aby byla připravená na další vaření. Platí to také pro další spotřebiče nebo zařízení. Používejte k tomu houbičky nebo hadříky z mikrovlákna. Moderní desky pak v sobě mají dokonce chlazení, takže je můžete otřít hned po vypnutí sporáku a nečekat, až plotýnka vychladne. A jak vyčistit desku, pokud bude připálená?

Zdroj obrázku: Freepik

Čisticí prostředky najdete doma

Můžete zkusit použít prostředky, které koupíte v obchodech. Většinou se prodávají ve formě krému nebo spreje, ale pomoci si můžete také těmi domácími. Nepoužívejte prostředky, které jsou plné abraziv, protože mohou poškodit jemný povrch indukční desky. Škrábance mohou být jemné, ale také hluboké a ty půjdou velmi těžko odstranit.

Pomoci si můžete octem a jedlou sodou. Tuto směs přelijte do rozprašovače a můžete začít používat. Tento přípravek se bude hodit v případě, že máte škrábance hlubší. Škrábance mohou vzniknout nejen špatnou údržbou, ale také například přejetím hrncem po desce. Mohou být snadno viditelné, ale také naopak. Kromě octa můžete vyzkoušet také zubní pastu.

Zdroj: https://livinghomenow.com/remove-scratches-from-induction-hob/