Woman Gardener Spraying Flowers Home Garden

Škůdci ani plísně už nebudou mít šanci. Rostliny ochrání přírodní postřik z droždí

Postřik z kvasnic je jednoduchý na přípravu a jedná se o přirozený a ekologický způsob ochrany květin, rostlin a zeleniny před destruktivní činností škůdců. Kromě toho má posilující účinek na růst a je naprosto bezpečný.

Při čem postřik pomáhá

Je jedním ze způsobů, jak ochránit a posílit rostliny. Postřik připravený na bázi kvasinek a vody a aplikovaný přímo na zahradní nebo interiérové ​​rostliny je skvělým pomocníkem. Postřik je nejen posiluje a vyživuje, ale navíc chrání před destruktivní aktivitou takových hub, jako je Botrytis cinerea, a těch, které jsou zodpovědné za moniliózu a alternariózu.

Postřik z kvasinek se aplikuje přímo na listy rostliny – postřikem vytlačuje škodlivé mikroorganismy, které způsobují nemoci a plísňové infekce. Kvasinky jsou také houby, ale naprosto bezpečné pro rostliny. Když bojují o místo s ostatními, brání přístupu k rostlině a vytvářejí tak jakousi bariéru. Kvasinky navíc stimulují imunitu rostlin a posilují je, aby se mohly chránit před parazity.

Zdroj obrázku: Freepik

Na jaké rostliny postřik použít

Kvasnicový postřik se nejčastěji používá na rajčata, okurky, jahody a hrozny, ale stojí za to aplikovat jej na všechny rostliny v zahradě. Postřik z kvasinek účinně chrání před napadením obávanými mšicemi. V záloze se vždy vyplatí mít postřik na růže. V tomto případě však stojí za to pamatovat na to, abyste jej po 15. srpnu nepoužívali.

Recept na tento postřik je velmi jednoduchý. Pro jeho přípravu je třeba rozpustit 100 gramů pekařského droždí v 0,5 litru mléka a poté výsledný roztok zředit 10 litry vody. Jako možnost můžete přidat do roztoku lžíci tekutého šedého mýdla. Výsledná kapalina se pak lépe udrží na listech. Rostliny stříkáme od vrcholu a aplikujeme na horní i dolní stranu listů.

Zdroj: https://www.corvallisadvocate.com/2021/using-yeast-in-the-garden/