Person 2308639 1920

Skvělá protahovací technika uvolní bolavá záda za pomoci jediné obyčejné pomůcky

Nic nemůže nahradit uklidňující dotek a relaxační sílu masáže zad. Avšak cokoliv, co přinese úlevu od bolesti zad, stojí za vyzkoušení. Obzvláště jednoduchý je trik, při kterém postačí pouze pár polštářů. Jak na toto snadné protažení, které navíc pomůže s bolestí zad?

Polštáře jako protahovací náčiní 

Pravidelná aktivita, systematické protahování či udržování správného držení těla, všechny tyto triky proti bolesti zad velmi dobře známe. Někdy je tedy pro zmírnění napětí v zádech nutné použít jednoduchou, rychlou, ale také účinnou metodu, která bude působit jako relaxační masáž. Takovou metodou je protahování, které snižuje bolest a napětí, a polštáře jsou k tomuto účelu skvělou pomůckou. Pomocí nich můžeme protáhnout tělo velmi příjemným a účinným způsobem. Sedavý životní styl či špatné držení těla může vést k tlaku na spodní část zad, proto je tak důležité tuto část těla často protahovat. Mezi často používané techniky patří poloha dítěte či jógínská poloha kočky. Protahování za pomoci polštářů je však příjemnou alternativou pro ty, kdo potřebují hlubší protažení.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak na to?

Úkol je jednoduchý: položte na postel nebo gauč několik polštářů. Pak si lehněte způsobem, že polštáře budete mít těsně pod pánví a horní polovinu těla vystrčíte z postele, opřenou o ruce či ramena. Zavřete oči, uvolněte celé tělo a zhluboka se nadechněte. Tato technika se doporučuje těm, kteří potřebují jak úlevu od napětí, tak masážní účinek, avšak bez masáže.

Zdroj obrázku: Pixabay

Další jednoduché způsoby protažení bez náčiní

  • Přitahování kolen: Lehněte si na záda a natáhněte obě nohy. Následně jednu nohu pokrčte, přitáhněte koleno k hrudníku a několik vteřin v této pozici vydržte. 
  • Rotujte: Lehněte si na záda, zvedněte nohy do pravého úhlu k tělu a pokrčte je v kolenou. Otočte trup na jednu stranu a následně na druhou.
  • Podporovaný most: Lehněte si na záda, ohněte kolena a zvedněte boky. Podložte je pěnovým válcem či pevným polštářem a tělo uvolněte. 
  • Ohnutý sed: Sedněte si a nohy napněte před sebe. Za chodidla zahákněte látku či cvičící pás a předkloňte se. V tomto předklonu vydržte alespoň půl minuty.