Skvrny od lepidla, krve nebo žehličky pomohou vyčistit domácí prostředky

Určitě i vy máte zkušenosti s tím, že v domácnosti není nouze o skvrny na koberci, ubruse i oblečení. Zvláště máte-li malé děti, musíte jich odstraňovat velké množství. Někdy je to velmi těžké, skvrny jsou odolné a ani průmyslově vyrobený čistič je neodstranil. To zamrzí, protože jsou to zbytečně vyhozené peníze. Co takhle vyzkoušet tentokrát něco jiného, co vás nebude stát žádné náklady navíc?

Jak odstranit skvrny od lepidla a krve

Když děti pracují s lepidlem, může se stát, že jim kapka ukápne. Je proto lepší, když si při své kreativní práci dávají na stůl nějakou podložku, u níž nevadí, když bude lepidlem pokapaná. Jestliže ale lepidlo ukáplo na ubrus nebo prostírání, můžete se ho pokusit odstranit pomocí acetonu.

Skvrny od krve jsou velmi odolné, zvláště když už zaschly. Zde je třeba si pamatovat praktickou poučku, že na krev platí studená voda. Proto dejte oblečení se skvrnami od krve do studené vody, přidejte jedlou sodu a nechte působit nejlépe přes noc. Pak prádlo vymáchejte a dejte ho vyprat do automatické pračky na běžný program pro daný typ prádla. Skvrny by měly zmizet.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavit připálenin od žehličky

Někdy se přihodí, že žehličkou vytvoříte na oblečení připáleninu. Oděv lze ještě zachránit, takže ho nemusíte hned vyhazovat. Samozřejmě nesmí být propálený tak, že by se v něm vytvořila díra. Ale pokud je to jen nahnědlá skvrna, pomůžete si tak, že do oblečení vetřete sůl a tu budete třít technickým benzínem. Jestliže tato metoda selhala, je možné ještě použít peroxid vodíku, do kterého namočíte kousek hadříku nebo vatového tamponu.

Jak odstranit rtěnku

Při oblékání nebo svlékání oblečení se na něj může otisknout rtěnka. Tu odstraníte vypráním oděvu v běžném pracím prostředku. Lze ho také předem namočit do octa, nechat dvě hodiny působit a pak teprve dát do automatické pračky.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-remove-clothing-stains-1387973