Young Caucasian Woman Isolated Beige Background Surprised Pointing With Finger Smiling Broadly

Skvrny od potu na bílém oblečení vyčistí jedlá soda nebo peroxid vodíku

Potí se vlastně každý z nás. Někteří mají to štěstí, že méně, a někteří zase tu smůlu, že více. Pot pak dokáže způsobit pěknou neplechu, a to nejen ve formě zápachu a lepkavého pocitu na kůži. Může totiž poničit i naše oblečení. Bílou vysráženou sůl zná nejspíš každý z nás, ale ta jde většinou odstranit jednoduchým vypráním. Na druhou stranu na světlém oblečení zanechává pot skvrny žluté a ty jdou dolů daleko hůře. Jak si s nimi tedy poradit? Nejspíše vás to překvapí, ale jednoduché řešení na vás už teď čeká doma.

Jedlá soda jako bojovník proti zápachu i proti zabarvení

Jedlá soda je pomocník, který má v domácnosti nespočet využití. I na nevzhledné skvrny od potu ji tak můžeme použít. Její aplikace navíc není nijak náročná a ušetří nám spoustu trápení. Tento bílý prášek také působí antibakteriálně a pohlcuje pachy. Tričko tak zbaví daleko více věcí než pouze zažloutnutí. Pro začátek smíchejte několik lžic sody s vodou. Pastu pak pomocí houby aplikujte na zažloutlá místa. Tam ji nechejte hodinu působit a poté vyperte ideálně ručně pomocí pracího prostředku na bílé prádlo. Soda je mírně žíravá a žlutou barvu by tak měla spolehlivě odstranit.

white-shirt-hanging-by-wall
Zdroj obrázku: Freepik

Peroxid vodíku jako tekutá záchrana

Další možností, kterou můžete použít, pokud doma sodu zrovna nemáte, je peroxid vodíku. Ten má v lékárničce jistě mnoho z nás. Peroxid vodíku má navíc jak antibakteriální, tak i bělicí účinek. Na toto použití je pak úplně perfektní. Stačí trochu smíchat s vodou a na tričko aplikovat. Je nutno podotknout, že tato směs je tekutější. Poté ji nechte působit. Většinou stačí asi půlhodina. Dále tkaninu vyperte v jemném pracím prostředku. Opět ideálně ručně.

Těmito způsoby můžete zachránit nespočet kousků oblečení a pomoct tak jak své peněžence, tak životnímu prostředí. Navíc vám i ušetří čas, který byste strávili nákupy nového oblečení.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/a25641913/sweat-stain-removal/