woman-with-brown-hair-with-clean-fresh-skin-posing-gray-with-deodorant-her-hand-looking-straight-smiling-with-wite-teeth

Skvrny od potu se nevyhýbají žádnému oblečení. Vaše oblíbené kousky zachrání pouze rychlý zásah

Skvrny od antiperspirantu nebo deodorantu se mohou snadno objevit na oblíbeném oblečení. Pokud je rychle neodstraníte, už to půjde velmi těžko a oblečení budete muset vyhodit. Při včasném zásahu se s ním ale loučit nemusíte a můžete ho nosit i nadále. Poradíme, jaké prostředky použít, abyste se skvrn zbavili.

Antiperspiranty jsou vhodnými prostředky k omezení pocení

Antiperspiranty jsou skvělým prostředkem nejen k omezení pocení, ale také odstranění nepříjemných zápachů, které se linou z podpaží. Obsahují ale chlorid hlinitý, který právě skvrny na oblečení způsobuje, a to na barevnách i bílých látkách. Je velmi těžké se těchto skvrn zbavit, ale existují účinné domácí prostředky, které se s nečistotami vypořádají, aniž by oblečení zničily. Zkuste tak méně invazivní metody a koupené přípravky si nechte jako poslední možnost.

Vždy se snažte skvrnu odstranit hned, jak na ni přijdete. Čím déle to bude trvat, tím hůře se jí budete zbavovat. Navíc skvrny můžete zafixovat žehlením. Jako prostředek k odstranění můžete použít například uhličitan amonný. Vypadá jako prášek do pečiva a je velmi účinný při odstraňování skvrn od antiperspirantu. Můžete ho koupit v obchodě s potravinami. Stačí ho pak jen nasypat na skvrnu nebo smíchat s trochou vody.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomoci může peroxid vodíku nebo ocet

Použít můžete také tekutý čpavek. Ten koupíte v obchodech s chemikáliemi a můžete ho nalít přímo na skvrnu. Udělejte si z něj roztok a smíchejte ho s litrem vody a mýdlovými vločkami. Poté ve směsi vyperte oblečení. Oblečení můžete také vyprat v peroxidu vodíku. Smíchejte ho s čistou vodou v poměru 1 : 3, přidat můžete také trochu octa.

Skvrny odstraníte také pomocí octa a vody. Směs můžete využít jak na barevné, tak na bílé oblečení. Nalijte 4 lžíce octa do 10 litrů vody a oblečení ve směsi vyperte. Prášek do pečiva může být dalším prostředkem, jak odstranit odolné skvrny. Smíchejte ho s vodou a namočte do směsi oblečení.

Zdroj: https://site.extension.uga.edu/textiles/care/stain-removal/remove-stains-from-antiperspirant-deodorant/