Skvrny

Skvrny od slunce na pokožce odstraní známé ovoce. Základem je ale prevence

Spousta z nás se vystavuje slunci, aby získala bronzově opálenou pokožku. Nežádoucím důsledkem ale může být nejednotné zabarvení pokožky. To způsobuje skvrny na pokožce a nejednotnou barvu pleti. Pokud se takovým skvrnám chcete vyhnout, měli byste svou pokožku chránit opalovacími krémy. Je dobré vrstvu opalovacích krémů neustále doplňovat, protože vlivem potu, vody a otírání o oblečení se opalovací krém stírá.

První pomoc: citron

Pokud chcete znovu sjednotit svou pokožku, stačí na ni použít citron. Rozkrojte jej na polovinu a dužinou potřete postižená místa. Uvidíte sami, jak úžasně bude fungovat! Výsledkem bude rozjasněná pokožka bez nežádoucího zabarvení. Kromě toho citron pokožku také vyhlazuje a vyživuje.

Zdroj obrázku: Freepik

Za tímto účelem smíchejte šťávu z poloviny citronu se 2 lžícemi medu a 2 lžícemi jedlé sody. Vzniklou pastu natřete na postižená místa. Nechte 5 minut působit a poté opláchněte teplou vodou. Následně můžete natřít hydratačním krémem nebo třeba olivovým olejem. Ten je extrémně vhodný, protože pokožku promastí a zjemní.

Proč skvrny vznikají?

Skvrny na pokožce – zejména na obličeji – nejsou nic příjemného. Vznikají v důsledku nedostatečné ochrany před sluncem. Na obličej se vyplatí používat opalovací krém s ochranným faktorem 50. Používejte krém, i když je zataženo. Někdy ale mohou skvrny vzniknout také z jiných důvodů: příkladem jsou hormonální změny, genetika a další. Nejčastější příčinou ale zůstává slunce. Skvrny od slunce se nejčastěji vyskytují na čele, tvářích i nose.

Zdroj obrázku: Freepik

Speciální kosmetika proti pigmentaci

V drogeriích můžete najít spoustu kosmetiky, která zabrání pigmentaci vaší pokožky. Náklady na ni ale mohou být podstatně vyšší než při použití citronu. Pokud ale trpíte zabarvením pokožky často, vyplatí se do nich investovat. Stanou se tak vaší každodenní rutinou, takže budete před skvrnami chráněni.

Zdroj: https://www.aarp.org/entertainment/style-trends/info-2018/natural-remedies-age-spots-fd.html