Beautiful Young Woman Is Smiling While Doing Laundry Home

Skvrny od trávy pomohou vyčistit přírodní prostředky

Skvrny od trávy na oblečení mohou být velmi nepříjemné a obtížné na odstranění. Tráva obsahuje chlorofyl, tuky a pigmenty, které způsobují tvrdohlavé skvrny na různých tipech tkanin. V tomto článku se dozvíte, proč je odstraňování trávových skvrn tak obtížné a jak na to pomocí přírodních metod.

Proč jsou trávové skvrny tak obtížné na odstranění?

Tráva obsahuje několik složek, které ji dělají těžkou na odstranění:

  • Chlorofyl: Chlorofyl je zelený pigment, který dává trávě její charakteristickou barvu. Tento pigment může rychle proniknout do tkaniny a zanechat trvalé skvrny.
  • Tuky: Tráva obsahuje také tuky, které se mohou vázat na vlákna tkaniny a způsobit skvrny.
  • Pigmenty: Kromě chlorofylu obsahuje tráva další pigmenty, které mohou tkaninu zabarvit a zanechat stopy.
soak-cloth-before-washing-white-cloth
Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní metody na odstranění skvrn od trávy

  • Okamžitá reakce: Jakmile si všimnete trávové skvrny, je důležité jednat rychle. Co nejdříve odstraňte přebytečnou trávu, která by mohla způsobit ještě větší skvrnu.
  • Namáčení v mýdlovém roztoku: Připravte si roztok z tekutého mýdla (nejlépe bez barviv a vůní) a vody. Namočte skvrnu do tohoto roztoku a nechte působit alespoň 15 minut. Poté lehce vykartáčujte.
  • Použití octa: Ocet je skvělým přírodním čističem. Smíchejte ocet s vodou v poměru 1:1 a skvrnu namočte. Nechte působit alespoň 30 minut, poté opláchněte a skvrnu znovu vykartáčujte.
  • Soda a voda: Vytvořte pastu ze sody a vody. Naneste ji na skvrnu a nechte působit 30 minut. Poté opláchněte a pokud je to nutné, opakujte postup.
  • Citronová šťáva: Citronová šťáva je přírodní bělidlo a může pomoci odstranit zbytky skvrny. Naneste citronovou šťávu na skvrnu a nechte působit na slunci. Sluneční paprsky posílí účinek citronu.
  • Praní: Po použití výše uvedených metod opláchněte oblečení a v pračce ho vyperte podle pokynů na štítku.

Odstranění trávových skvrn z oblečení může být náročné, ale s použitím přírodních metod a rychlou reakcí můžete dosáhnout úspěšných výsledků. Pokud je skvrna stále viditelná, než se pokusíte o další metody, zkuste předchozí kroky znovu. Pamatujte na to, že byste vždy měli postupovat opatrně a testovat vybranou metodu na malém nepozorovatelném místě, aby nedošlo k poškození materiálu.

Zdroj: https://www.maytag.com/blog/washers-and-dryers/how-to-remove-grass-stains-from-clothes.html