Human Cleaning Carpet Living Room Using Vacuum Cleaner Home

Skvrny už vás trápit nemusí! I ta nejodolnější nečistota má snadné řešení

Odstranit odolné skvrny není vůbec jednoduché a zároveň jsou extrémně nepříjemné. Na hedvábnou blůzu, ubrus, čerstvě natřenou zeď nebo podlahu se musíte připravit. Přijměte výzvu a odstaňte všechny skvrny pomocí osvědčených a domácích prostředků.

Čištění domácnosti

Keramické dlaždice můžete účinně vyčistit horkým octem. Stejně tak s ním lze odstranit také sediment ze sprchového koutu. Pasta z citronové šťávy a prášku do pečiva pomůže odstranit stopy plísně. Musíte ovšem nechat pastu působit alespoň po dobu jedné hodiny. Stěny svého domova vyčistíte malým množstvím pěny na holení. Počkejte 2 hodiny a poté otřete čistým hadříkem.

Na dřez a umyvadlo můžete použít citronovou šťávu a jedlou sodu, které si se všemi nečistotami dobře poradí. Agresivní čistidla nejsou vhodná, protože mohou poškodit jejich povrch. Dřevěný stůl nejlépe vyčistíte použitím parafínu a vyleštěním zátkou. Poté důkladně otřete hadříkem. Kohoutky se skvrnami od vodního kamene zabalte do hadříku namočeném v octě a nechte hodinu působit. Můžete ho také posypat jedlou sodou a pokapat citronovou šťávou. Efekt bude stejný.

Zdroj obrázku: Freepik

Skvrny na oblečení

V případě čokolády budete potřebovat houbu a teplý roztok pracího prášku nebo mýdla. Poté opláchněte vodou. Deodorant spolehlivě odstraní alkohol v poměru 1 : 1 s vodou. Po půl hodině umyjte nebo vyperte. Barvu na vlasy, která se vám dostane na oblečení, musíte okamžitě postříkat lakem na vlasy a vyprat. Skvrny od tuku posypejte bramborovou moukou a nechte pár minut působit. Alkohol s colou je také účinný na zaschlé mastné skvrny.

Víno je obvykle zabijákem oblíbeného oblečení. Skvrnu posypte velkým množstvím soli, aby absorbovala barvu a vlhkost. Přidat můžete také trochu citronové šťávy. Vyzkoušet můžete i krém na holení. Aplikujte ho přímo na skvrnu, nechte působit asi 5–10 minut a poté opláchněte a oděv vyperte. Rajčata ihned opláchněte studenou vodou a vyperte. Zaschlé skvrny namočte přes noc do mýdlové vody a peroxidu vodíku. Ráno opláchněte a perte jako obvykle. Rajčata snadno zmizí.

Zdroj: https://www.nbcnews.com/better/lifestyle/how-get-stains-out-almost-anything-ncna885806