Nehty1

Slabé a lámavé nehty potřebují výživit. Zázračná domácí kúra jim navrátí krásu

Upravené ruce a nehty patří k základním povinnostem každého z nás. Stejně jako se krása ženy pozná podle vlasů, patří také nehty k dokonalosti každé z nás. Pokud vás trápí lámání a špatná kvalita nehtů, vyzkoušejte tento spolehlivý tip.

Nehty mohou být buď odrazem vaší krásy, nebo také prvním příznakem onemocnění. Na kvalitě vašich nehtů se totiž může prokázat, že vám chybí některý z vitamínů či minerálů. Stačí se tedy zaměřit na jejich strukturu, dopřát si dostatek živin a postarat se o kvalitní péči rukou. Jak na to?

Zdroj obrázku: Freepik

Nejčastější příčina lámavých nehtů

Proč se vám třepí a lámou nehty? Nejčastěji za to může nedostatek vitamínů. Konkrétně to bývá vitamín B7, který podporuje růst buněk. Tento vitamín je většinou obsažený ve všech doplňcích stravy proti lámání nehtů i vlasů. Můžete jej vyzkoušet, zaručeně se vaše nehty zlepší.

Jak posílit nehty přirozeně?

Pokud si nechcete kupovat drahé vitamíny a doplňky stravy, můžete vyzkoušet také přírodní formu péče o nehty. Je zpravidla o dost levnější a ingredience pro přípravu této kúry najdete ve vaší domácnosti. Většinou se totiž takové kúry opírají o hlavní ingredience z oddělení vaší kuchyně.

Vyzkoušejte kúru pro zdravější nehty

Nehty skvěle posílíte v pohodlí domova pomocí olivového oleje. Do misky s rozpáleným olejem přidejte trochu citronové šťávy a nechte vychladnout. Poté do misky namočte prsty na několik minut. Přitom se snažte prsty a okolí nehtového lůžka masírovat, aby olej dobře zapůsobil.

Zdroj obrázku: Freepik

Po ukončení této kúry si otřete ruce do papírové utěrky a okolí nehtů ještě potřete oblíbeným krémem na ruce. Stejným způsobem vám pomůže také ricinový olej, působí stejnými blahodárnými účinky jako ten olivový.

Pokud budete tuto proceduru opakovat dvakrát denně po dobu jednoho týdne, již po pár dnech uvidíte znatelné zlepšení a vaše nehty se brzy vrátí do formy plné pevného zdraví.

Zdroj: https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/cracked-nails-reasons