Slabé vlasy potřebují vyživit především zevnitř. Správný jídelníček padání vlasů zastaví

Jestliže máte problémy nejen s hustotou, ale také vypadáváním vlasů, může za to hned několik faktorů. Možná jste často ve stresu, nic nestíháte nebo můžete být několik měsíců po porodu. V takovém případě vám mohou vypadávat vlasy ve velkém množství, ale není třeba se ničeho děsit. Po doplnění určitých vitaminů a minerálů budou vaše vlasy zase zářit a padat přestanou.

Proč nám vlasy vypadávají?

Jestli na hřebenu nebo kartáči vidíte mnohem více vlasů, než je obvyklé, možná vám chybí určité vitaminy nebo minerály. Je potřeba se zaměřit na jejich doplnění, nejlépe přírodní formou, proto do jídelníčku zařaďte více zeleniny, ovoce a zdravých tuků. I když nám denně vypadne několik desítek vlasů, může být nepříjemné denně čistit kartáče od chomáčů vlasů. Některým ženám se pak vytvoří i kouty a prázdná místa. Je potřeba zasáhnout hned a nenechávat tento problém zajít daleko.

Jak předcházet vypadávání vlasů? Příčin může být mnoho. Záleží totiž, v jaké části cyklu se vlas zrovna nachází. Vlasy vydrží na  hlavě asi čtyři roky. Pak vypadnou a vyrostou nové. Je-li vlasů více, mohou vypadávat v chomáčích. Vidět ale můžete také růst nových vlasů, především podél obličeje.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké vitaminy budete potřebovat?

Příčinou vypadávání vlasů může být nejen stres nebo nedostatek spánku, ale jedná se především o nedostatek vitaminů, které je potřeba doplnit. Vypadávání vlasů je způsobené například nedostatkem zinku, který je potřeba k výrobě keratinu. To je zase základní kámen vlasu. Jestliže chybí vlasům zinek, budou oslabené a vypadávat mnohem častěji.

Chybět vám může také železo, které potřebujeme nejen pro správnou krvetvorbu. Ovlivňuje totiž kvalitu celého vlasu, jeho lámavost a sílu. Železo najdete v luštěninách nebo játrech. Vitamin H patří mezi vitaminy, o kterých se skoro nemluví. Je ale potřeba v případě, že trpíte nadměrným vypadáváním vlasů. Najdete ho v rajčatech, špenátu nebo vaječných žloutcích.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6380979/