Slabé vlasy se často lámou, potřebují vyživit

Můžete se vymlouvat na genetiku, která je opravdu často příčinou jemné struktury vlasů. Nicméně jejich lámavost už na dědičnost svádět nemusíte! Stav vašich vlasů podstatně ovlivňuje mnoho faktorů souvisejících se zdravím, stravou a životním stylem. Co dělat, aby vaše vlasy byly pevnější a tolik se nelámaly? Poradíme vám, co s tím!

Změňte svůj jídelníček

Především se podrobně podívejte na to, co jíte. Ujistěte se, že vaše strava je bohatá na bílkoviny. Zařaďte do ní potraviny jako jsou vejce, mléčné výrobky, libové maso a luštěniny. Nevyhýbejte se ani potravinám bohatým na železo, jakkoli vám nemusejí chutnat. Mnoho z nás totiž zapomíná na špenát, fazole, čočku a ryby, které jsou ale ve stravě velmi důležité. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nezapomeňte na vitamíny

Klíčový význam pro stav vlasů má biotin, jehož nedostatek zapříčiňuje vypadávání vlasů. Jeho zdrojem jsou sladké brambory, ryby a ořechy. Například ryby se doporučuje konzumovat alespoň jednou, nejlépe dvakrát týdně. Vitamín C je rovněž důležitý, neboť se podílí na syntéze kolagenu a je antioxidantem, který chrání vlasové cibulky před poškozením. Vědecký výzkum také prokázal, že omega-3 mastné kyseliny mají obrovský vliv na růst vlasů. Najdete je v mastných rybách a rostlinných olejích.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Omezte stres 

Jakkoli se to může zdát náročné, stres byste ze svého života měli zcela vypustit. Stresový hormon kortizol může mít totiž velmi negativní vliv na stav vašich vlasů. Jak se ale stresu účinně zbavit? Zaměřte se na relaxační techniky jako je jóga nebo tchaj-ťi a hlavně si zajistěte dostatek spánku, díky kterému si tělo odpočine. Jak je vidět, ve vlasech se odráží celý životní styl i změny, které se s vaším tělem dějí. Neváhejte proto a se změnami začněte ihned, prospějete tak nejen svým vlasům, ale celému tělu!