Sf1

Slow fashion stoupá v oblibě. Udržitelná móda je pomoc planetě i naší peněžence

V dnešní době se těší velké oblíbenosti second handy nebo luxusní oblečení vyrobené z materiálů, které se pyšní svou udržitelností. Ekologie je zkrátka v módě. Prodloužení životnosti vašeho šatníku je totiž přínosné nejen vám a vaší peněžence, ale také pro celou planetu. Vyzkoušejte i vy tento udržitelný způsob života díky pár snadným trikům.

Jak funguje slow fashion?

Umíte si představit váš šatník o pár kouscích toho nejlepšího, módního a zároveň nadčasového oblečení? Odborníci poskytují mnoho skvělých rad a tipů, jak svůj šatník přeměnit na slow fashion styl. Díky němu bude vaše oblečení vypadat stále skvěle, bude kvalitní a navíc ušetří i vaše finance.

Zdroj obrázku: Freepik

Dnešní moderní móda je často velmi dočasná a brzy opět z módy vyjde. Pokud si do svého šatníku pořizujete takové kousky, pak je velmi pravděpodobné, že je příští sezonu zase vyhodíte nebo darujete dál. V době tohoto levného a dočasného oblečení se často setkáte také s nekvalitním materiálem. Tato „rychlá móda“ vám sice pokaždé uzme z vašich financí jen část, takové nakupování je ale mnohem častější, a tak se o šetření financí rozhodně nedá mluvit.

Kvůli rychlé módě si kupujete příliš věcí

Pod vlivem nových trendů i nové sezóny si tak pořizujete stále nové a nekvalitní oblečení, které se vám brzy okouká a také zničí. Neustálé nakupování nových věcí a vyhazování těch starých vás donutí nejen k velkému nárůstu výdajů, ale také k většímu znečištění planety.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud tedy chcete šetřit svou peněženku i planetu, vsaďte na kvalitní, trvanlivé a nadčasové oblečení. Sice je počáteční investice o něco větší, určitě se vám ale takový krok vyplatí. Kvalitně vyrobené kusy oblečení totiž lehce poznáte díky složení materiálu i podle švů a systému šití. Když se podíváte na oblečení v obchodě, otočte ho naruby. Díky švům zjistíte, zda je kousek šitý levně a nekvalitně, nebo naopak. Pokud jsou švy potrhané a roztřepené, určitě takový kousek ve vašem šatníku nepotřebujete.

Stačí pár nadčasových basic kousků, správný výběr materiálů a váš udržitelný módní styl je na světě.

Zdroj: https://www.thegoodtrade.com/features/what-is-slow-fashion