Slunce na obloze nejenom hřeje, mnoho věcí dokáže skvěle vyčistit i dezinfikovat

Věděli jste, že i matka příroda může přispět k čištění různých kuchyňských předmětů? Přestože v obchodech můžete najít spoustu čisticích prostředků, slunečním paprskům se nic nevyrovná, co se dezinfekčních účinků týká. Navíc je to zadarmo a bez chemikálií. Poté, co umyjete nádobí, položte následující předměty na pár hodin na přímé slunce a je to.

  1. Dřevěná krájecí prkénka

Navzdory tomu, že někteří lidé tvrdí, že slunce může dezinfikovat dřevěné prkénko, nebylo to zatím dostatečně prokázáno. Ať tak či onak, víme, že dřevěná deska na slunečním světle vysychá rychleji, což zajišťuje, že je méně pravděpodobný výskyt bakterií na vlhkém povrchu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com
  1. Odpadkový koš

Vezměte odpadkový kos, vyhoďte pytel, a celý vnitřek dobře vymyjte. Jakmile jej opláchnete od nečistot a zbytků čisticích prostředků, nechte jej uschnout na přímém slunci. Sluneční paprsky nejen dezinfikují, ale skvěle odstraňují i nepříjemný zápach, což je pro odpadkový koš zásadní.

  1. Zásuvky z lednice

Špíně v ledničce se občas nevyhneme. Zvláště v šuplících, ve kterých zpravidla uskladňujeme ovoce a zeleninu. Smíchejte vodu s čisticím prostředkem a zásuvky důkladně vymyjte. Poté je položte na několik hodin na slunce a nechte je pořádně vyschnout. Slunce zničí vzniklé bakterie z vlhkosti a odstraní zápach z potravin.

  1. Nádoby na potraviny

Pravidelně si nosíte oběd do práce ve skleněných nebo plastových nádobách? Pokud ano, sami moc dobře víte, jak je těžké zvláště plastové nádoby důkladně vymýt a zbavit zápachu. Existuje velká šance, že zůstanou krabičky zabarvené, mastné a budou páchnout. Na to je šikovný trik, v němž hlavní roli hraje citrónová šťáva a slunce. Postříkejte nádobu citrónovou šťávou a poté ji na pár hodin nechte na přímém slunci.

Zdroj obrázku: Pixabay.com
  1. Nákupní taška

Plátěné tašky, které často používáte jako nákupní tašky, by se měly pravidelně prát. Jen si vzpomeňte, kam všude tašku s nákupem pokládáte:

  • Do kufru auta
  • Do nákupního vozíku
  • Na podlahu v supermarketu

Žádná čistá místa to zrovna nejsou. Plátěné nákupní tašky vyperte a nechte uschnout na přímém slunci. Pokud se jedná o nepratelné tašky, například plastové, snažte se je důkladně otřít od nečistot a nechte také na slunci. Tímto způsobem je připravíte k opětovnému použití. Je to nejen hygienické, ale také ekologické. Nemusíte každou plastovou tašku po použití vyhazovat do odpadkového koše, ale můžete ji s klidem používat několikrát po sobě, dokud to půjde.