Slupky z okurek je škoda jen tak vyhodit. Domov zbaví mravenců a zatočí s kruhy pod očima

Zero waste je dnes již velmi známý životní styl, ve kterém se lidé snaží spotřebovat vše na maximum a vyprodukovat minimum jakéhokoli odpadu. Zero waste můžete praktikovat i v kuchyni, protože z ovoce a zeleniny máme často mnoho odpadu. Jakmile oškrábete slupky okurek, většinou je jistě vyhodíte do koše, protože vůbec nevíte, co jiného byste s nimi mohli udělat. Podívejme se, na co všechno jsou tyto zbytky dobré. Použít je můžete hned několika způsoby. Dnes se podíváme na dva, které budou určitě nejužitečnější.

Okurkové slupky vás efektivně zbaví mravenců

Přítomnost mravenců v domově je během léta velmi běžná, ale rozhodně ne vítaná. Pro domácnost sice nepředstavují velkou hrozbu, ale mohou se rychle rozmnožit a zamořit celý domov. Potkávat doma řady mravenců je pro mnoho lidí velmi nepříjemné. Odstranit je bohužel není vůbec jednoduché. Přesto existují šikovné způsoby, jak je eliminovat z domácnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Slupky z okurek obsahují látku zvanou cucurbitaciny, které velmi dráždí mravence. Je to pro ně velmi nepříjemné, a mohou dokonce ztratit čich, což je jeden ze základních faktorů jejich komunikace. Slupky jednoduše položte tam, kde mravence potkáváte nejvíce. Hlavně během teplých dnů je nezapomínejte pravidelně měnit, aby nezačaly hnít. Otřít s nimi můžete také prahy nebo okenní rámy jako prevenci proti vstupu mravenců dovnitř.

Hydratujte svou pokožku zcela přírodním způsobem

Jistě už jste někdy viděli plátky okurek na očích ve filmech. Pravdou zůstává, že můžete spotřebovat zeleninu úplně celou i pro kosmetické účely. Okurková slupka je úžasná na otoky a tmavé kruhy pod očima. Pokožku bude nádherně hydratovat a vyživovat. Přitom stačí, když slupky přiložíte na kůži pod očima na pár minut, a uvidíte obrovské rozdíly. Při pravidelném používání bude vaše pleť nádherně rozzářená a pevná.

Zdroj: https://www.herzindagi.com/beauty/how-you-can-use-cucumber-peels-article-105761